Złoto Architects’ Darling 2019 dla rozwiązania Schöck Isokorb

  • 27.11.2019, 01:00
  • GutPR
Złoto Architects’ Darling 2019 dla rozwiązania Schöck Isokorb Złoto Architects‘ Darling dla łączników Isokorb. Fot. Schöck
Architekci i projektanci po raz kolejny docenili produkty firmy Schöck w jednym z najpopularniejszych konkursów - Architects’ Darling 2019. Łączniki Isokorb otrzymały złotą nagrodę w kategorii „Balkony/Loggie/Tarasy”, srebrny tytuł otrzymało nowe rozwiązanie Schöck Isolink w kategorii „Technika mocowań”, natomiast Isolink TA-S został wyróżniony brązem w kategorii „Najlepsza innowacja produktowa”. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 7 listopada 2019 r. w Celle, w Dolnej Saksonii.

Niezależnie od tego czy rozważamy budowę czy generalny remont budynku, w którym planujemy termoizolację balkonu, nośny element izolacji termicznej Schöck Isokorb jest najbardziej właściwym rozwiązaniem. Produkt dedykowany jest połączeniom żelbet- żelbet, stal –żelbet i minimalizuje mostki termiczne. Ponad 2000 architektów i projektantów doceniło właściwości Schöck Isokorb i wybrało to rozwiązanie jako numer jeden w kategorii balkony, loggie i tarasy.

Wynaleziony w 1983 roku łącznik Schöck Isokorb, który niegdyś dedykowany był dla wspornikowych elementów żelbetowych, jest jednym z najbardziej energooszczędnych rozwiązań w dziedzinie izolacji termicznej. Pełna gama rodziny produktów Schöck Isokorb zaspakaja różnorodne wymagania dotyczące termicznej separacji miejsc takich, jak balkony, attyki, strychy lub zadaszenia. Dzięki zastosowaniu łączników Isokorb mostki termiczne są zminimalizowane, a co za tym idzie - zredukowane są wynikające z ich powstawania uszkodzenia konstrukcji. Ponadto, nośny element termoizolacyjny Schöck Isokorb wpisuje się w różne wymogi fizyki budowli i statyki, dzięki czemu zapewnia architektom pełną swobodę projektowania.

W konkursie Architects’ Darling 2019 poza złotym trofeum, rozwiązania Schöck zdobyły także srebro i brąz. Drugie miejsce w kategorii „Technika mocowań” zdaniem architektów i projektantów zajmuje Schöck Isolink. Natomiast głosami jury Schöck Isolink typ TA-S zajął trzecie miejsce w kategorii „Najlepsza innowacja produktowa”.

Produkty na które stawiają Architekci

Nagroda Architects’ Darling ufundowana jest przez Heinze Marktforschung. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja tego konkursu. Plebiscyt wyróżnia producentów i dostawców z branży budowlanej. Zwycięzcy są wybierani corocznie między majem a wrześniem na bazie reprezentatywnej ankiety przeprowadzonej przez dostawcę usług informacyjnych Heinze. Oprócz nagród za produkty, jury przyznaje także nagrody ogólne za najlepszą stronę internetową, najlepszy obiekt referencyjny, najlepszą reklamę oraz nagrodę Cradle-To-Cradle Challenge za zrównoważony rozwój.

 

 

Dodatkowe informacje o firmie Schöck Sp. z o.o. :

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego. Grupa Schöck zatrudnia łącznie 1000 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen, Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Rosji i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii). Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych. Schöck oferuje doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej zgodnie z hasłem: „Postaw na niezawodność”. Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego mają dostęp do szkoleń i aktualnych informacji technicznych. Praktyczne materiały oraz dostępne programy, wsparcie budowlane i wysoka jakość produktów przekładają się na trwałość konstrukcji - ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej budynku. Wysoką jakość, bezpieczeństwo produktów oraz innowacyjność firmy Schöck potwierdzają m.in. statuetka Budowlanej Firmy Roku 2017 oraz trofeum Architects’ Darling 2017 dla flagowego produktu firmy Schöck – łącznika termoizolacyjnego Isokorb.

 

GutPR

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe