Nowogard: I Biennale plakatu ekologicznego

  • 27.11.2019, 00:35
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Nowogard: I Biennale plakatu ekologicznego
I Biennale plakatu ekologicznego w Szczecinie "Ochrona ssaków morskich" zostało połączone z projektem realizowanym przez Klub Żeglarski KNAGA pod nazwą "Cała wstecz nie tylko dla słomek", który jest współfinansowany przez Urząd Miejski w Nowogardzie.

Cytując kuratora wystawy I Biennale w Szczecinie realizowanego w Filharmonii Szczecińskiej - Pana Andrzeja Błażejczyka:

"Celem naszym jest podniesienie poziomu wiedzy i edukacji na temat powszechnego, rosnącego zagrożenia zanieczyszczeniami produktami cywilizacyjnymi pływającymi w akwenach morskich w ilościach miliardów ton. Dla zwierząt są to "obiekty do zjedzenia". Doskonale wpisują się w "jadłospis" wielorybów, waleni, delfinów itp. Ich zły wpływ na środowisko ssaków morskich jest ogromny.

Wystawy te stanowić będą wizualną formę upowszechniania wiedzy o istniejących zagrożeniach ekologicznych i to wiedzy nie tylko dla młodych ludzi. Dotyczy to również osób zawodowo i geograficznie związanych z gospodarką morską. Szczecin - miasto portowe, ośrodek kultury morskiej z "własną" Akademią Morską stanowi ważne ogniwo na mapie gospodarczej Europy. A Bałtyk jest najbardziej zanieczyszczonym morzem na naszej planecie.

Cykliczność wystaw i publikowanie plakatów tematycznych znacznie podniesie poziom "zauważalności" problemów związanych z pojęciem ekologii w ogóle - a morza w szczególności. Bardzo nam zależy na studentach wchodzących w życie zawodowe, również tych nowo zatrudnianych w gospodarce morskiej - gdzie stanowić będą trzon intelektualny i techniczny. Od ich przyszłej pracy, ze zrozumieniem rosnących zagrożeń ekologicznych, zależy tak bardzo dużo..."

 

KNAGA kończy projekt wernisażem, na którym oprócz prac profesjonalistów, wystawione będą prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wernisaż w piątek (29 listopada) na godzinę 16:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie.

 

Katarzyna Rasowska

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe