Parlament Samorządu Studentów ZUT zwycięzcą w plebiscycie Pro Juvenes

  • 25.11.2019, 21:31
  • Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie
Parlament Samorządu Studentów ZUT zwycięzcą w plebiscycie Pro Juvenes
Agnieszka Skrzypulec, uprawiająca zawodowo żeglarstwo studentka z Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT oraz inicjatywa Student Studentowi Bratem nagrodzeni podczas gali Pro Juvenes w Warszawie. To pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla studentów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Odbywający się od 2013 roku konwent Pro Juvenes organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Inicjatywa poświęcona jest wyłanianiu najlepszych stowarzyszeń, kół oraz samych studentów, którzy w danym roku wyróżnili się na arenie działalności studenckiej w Polsce. Nagrody wręczane są w kilku kategoriach, m.in. Studencki Projekt Roku, Kultura Studencka, czy Najlepszy Student Sportowiec.

 

Nagrodzona w kategorii Student Sportowiec Agnieszka Skrzypulec w okresie ostatnich dwóch miesięcy po raz kolejny sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski w klasie olimpijskiej 470. W duecie z Jolantą Ogar-Hill wywalczyły kwalifikację na igrzyska w Tokio. Agnieszka Skrzypulec jest mistrzynią świata i Europy oraz ambasadorką polskiego żeglarstwa na całym świecie.

 

W kategorii Inicjatywy i Projekty jury konkursowe doceniło akcję Student Studentowi Bratem, która ma na celu ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami studiowanie na ZUT.
W corocznym wydarzeniu biorą udział wszystkie wydziały uczelni, a także inne podmioty, m.in. lokalne media oraz studenci z innych szczecińskich uczelni.

 

Parlament Samorządu Studentów ZUT zorganizował już trzy edycje tego wydarzenia. W pierwszej zbierano pieniądze na rehabilitację studenta Eryka Łubieńskiego, który podczas pracy na stoczni został przygnieciony 1- tonowym workiem. Rok później pomagano małemu Luckowi, nowo narodzonemu dziecku dwojga absolwentów. W kolejnej edycji pomoc otrzymała Zuzia, córka studentów ZUT-u, która urodziła się z porażeniem mózgowym.

 

Ta nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że działalność Parlamentu Samorządu Studentów ZUT została doceniona w dwóch kategoriach. Nie zwalniamy! Będziemy dalej pomagać i organizować kolejne akcje na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologiczny w Szczecinie – powiedział Eryk Szawaryński, przewodniczący Parlamentu Samorządu Studentów ZUT.

 

VII Gala Nagród Środowiska Studenckiego Pro Juvenes, podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu odbyła się 23 listopada br. w Auli Politechniki Warszawskiej.

 

 

Mateusz Lipka ZUT w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe