Prezydent Andrzej Duda odwiedził Brojce

  • 20.11.2019, 22:34
  • str
Prezydent Andrzej Duda odwiedził Brojce
W środę 20 listopada do Brojc, na zaproszenie wójta gminy Michała Zinowika przyjechał Prezydent RP Andrzej Duda. Na terenie Szkoły Podstawowej w Brojcach Pan Prezydent RP spotkał się z licznie przybyłymi mieszkańcami powiatu gryfickiego. Wśród przybyłych nie zabrakło też działaczy politycznych, oraz samorządowców z gmin powiatu gryfickiego, przedstawicieli służb mundurowych i nadleśnictwa Gryfice. Panu Prezydentowi towarzyszyli pracownicy z Szefem Kancelarii Prezydenta Haliną Szymańską oraz przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego z wojewodą Tomaszem Hincem.

Spotkanie rozpoczął wójt gminy Brojce Michał Zinowik. Zwrócił uwagę na fakt, że prezydent nie dzieli Polski na lepszą i gorszą i na miejsce swojej wizyty wybrał niewielką gminę Brojce. W obszernym wystąpieniu podkreślił, że prawie dokładnie pięć lat temu swoją podróż po kraju w ramach kampanii wyborczej na urząd prezydenta rozpoczął na Pomorzu Zachodnim, i teraz też z wielką przyjemnością Pomorze Zachodnie odwiedza ponownie. Wiele pozytywnych słów padło na temat rozwoju i znaczenia ważnych inwestycji tutaj realizowanych w tym takich o wielkim znaczeniu dla gospodarki kraju jak świnoujski Gazoport. Nie zabrakło słów poparcia dla starań gminy Brojce o pomoc w rozwiązaniu problemów finansowych gminy będących wynikiem niezbyt udanych działań poprzedniego samorządu. Znaczna część wystąpienia dotyczyła jednak spraw krajowych, zapowiedź kontynuacji polityki społecznej oraz konieczność dokończenia reformy sądownictwa.

Po entuzjastycznie przyjętym wystąpieniu, z okrzykami Andrzej Duda, Andrzej Duda… zebrani odśpiewali gromkie sto lat.

Na zakończenie Pan Prezydent podszedł do zebranych aby porozmawiać, złożyć autograf a nawet zrobić sobie wspólne selfie.

Wcześniej, Prezydent odwiedził też Trzęsacz, w rejonie ruin zabytkowego kościoła, w miejscu gdzie w trakcie swojej prezydenckiej wizyty w gminie Rewal przemawiał ś.p. Lech Kaczyński.

str

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe