Forum Turystyczne w Gryficach

  • 18.11.2019, 11:31
  • str
Forum Turystyczne w Gryficach
Stowarzyszenie Z Pomysłem powstało niespełna rok temu a już może poszczycić się nieszablonowymi inicjatywami w dziedzinie promocji miasta i regionu. Najnowsza inicjatywa to zwołanie lokalnego forum ukierunkowanego na skuteczną popularyzację i promocję walorów turystycznych regionu pod hasłem „W poszukiwaniu skarbów powiatu gryfickiego.

Zaproszenie skierowane zostało do przedstawicieli stowarzyszeń, gospodarstw agroturystycznych, osób i firm działających w branży turystycznej ale także tych którzy dopiero szukają pomysłu na swoją turystyczną przygodę.

Spotkania w ramach forum odbyły się w piątek i sobotę (15 i 16 listopada), w Centrum Rozrywki Rodzinnej KAPITOL w Gryficach i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Wśród uczestników forum zjawili się nie tylko przedstawiciele instytucji i firm turystycznych ale też przewodnicy wycieczek a co szczególnie ważne też pasjonaci przeczesujący, trudno dostępne niekiedy miejsca w poszukiwaniu i dokumentowaniu historycznych i przyrodniczych pamiątek.

Jak podkreślił prezes stowarzyszenia Tomasz Aniuksztys, z dyskusji i materiałów zebranych w trakcie forum nasuwa się ważny wniosek, region powiatu gryfickiego dysponuje bardzo bogatym potencjałem turystycznym który ciągle jest mocno nie wykorzystany a największym problemem jest brak skondensowanej informacji dostępnej nie tylko dla turystów ale nawet mieszkańców którzy często zupełnie nie zdają sobie sprawy jakie skarby mają „pod samym nosem”. Trudno w tej chwili jeszcze na jakieś konkretne wnioski. W trakcie dyskusji pojawiło się wiele nowych informacji, pomysłów i propozycji. Dla Stowarzyszenia teraz najbliższy okres to czas na podsumowanie i usystematyzowanie zebranego materiału. Następnie trzeba wypracować decyzję w jaki sposób te informacje wykorzystać w praktyce, czy będą to jakieś opracowania drukowane, w jakiej formie, czy ograniczyć się do prezentacji w mediach elektronicznych. Najprawdopodobniej należałoby wykorzystać oba kanały popularyzacji. Tutaj powstaje pytanie w jakiej formie i zakresie uda się zdobyć wsparcie finansowe na realizację wypracowanych rozwiązań.

Temat nie jest jeszcze zamknięty. Członkowie Stowarzyszenia Z Pomysłem zdają sobie sprawę, że nie wszyscy mogli z różnych względów dotrzeć na gryfickie forum ale mają pomysły i propozycje – teraz jest czas, żeby się nimi podzielić z członkami Stowarzyszenia. Czym więcej dobrych pomysłów, tym większa szansa na dobry efekt.

Jesteśmy dobrej myśli, bo w Stowarzyszeniu Z Pomysłem nie brakuje pasji i pozytywnych emocji a co ważne także kompetencji zarówno organizacyjnych jak i w dziedzinie pozyskiwania funduszy.

Czekamy na ciąg dalszy…

 

str

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe