NEWSLETTER

  • 18.11.2019, 09:58
  • Paweł Drąg
NEWSLETTER
Pewnego dnia uznać, że pora zmienić całe swoje życie i nie poprzestać wyłącznie na idei. Spakować się, pozamykać sprawy, które wiążą z krajem zamieszkania, a następnie wyruszyć na drugi koniec świata. Czy chociaż przez chwilę nie marzył o tym każdy z nas? Yuanming Wang nie zatrzymał się w połowie drogi i zamienił marzenia w rzeczywistość. 27 lat temu opuścił rodzinne Chiny i związał swoje życie z Polską.

https://biznes.pogonszczecin.pl/kuchnia-powinna-dzialac-na-wyobraznie/

 

Yuanming Wang większą część swojego życia spędził w Polsce. To tutaj otworzył chińską restaurację Jin Du oraz japońską restaurację SAKE. Nie warto jednak spoglądać na te decyzje wyłącznie z perspektywy zawodowej. Odległość między Pekinem a Szczecinem, chociaż można ją obliczać na przeróżne sposoby, to około 10 tys. kilometrów. Tak jak jest daleko pod względem geograficznym, tak daleko jest również biorąc pod uwagę kwestie stricte życiowe. To tęsknota, odmienna mentalność czy wartości, które dla nas mogą być zaskakujące. Bo czy ktoś z nas powiedziałby, iż ceni Szczecin, ponieważ jest tutaj czysta woda? Niejednokrotnie to nasza przeszłość i przebyte doświadczenia kształtują ogląd o świecie i etos tego, co rzeczywiście ważne.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/szczecin-jest-malutki-ale-piekny/

 

Gol, eksplozja radości wyeksponowana ślizgiem na murawie, charakterystyczne skrzyżowanie rąk i imitacja wystrzałów z rewolweru. Nie wierzymy, że pierwsze skojarzenia nie przeniosą was w stronę napastnika AC Milan i reprezentacji Polski. To właśnie ta cieszynka stała się znakiem rozpoznawalnym Krzysztofa Piątka i sprawiła, że szybko otrzymał medialny pseudonim „Il Pistolero”. Od kilku dni to już nie tylko efekt spontanicznej radości, ale i… ruchomy znak towarowy.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/cieszynki-na-patencie/

 

Za pracę w godzinach nadliczbowych możliwe jest odebranie czasu wolnego. Jeśli z taką inicjatywą wyjdzie pracownik, to wtedy czas wolny będzie udzielony w wymiarze takim samym, ile wynosiły godziny nadliczbowe. Jeśli będzie to pomysł pracodawcy, to wymiar czasu wolnego powinien być o połowę wyższy niż wymiar nadgodzin (1:1½).

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/godziny-nadliczbowe-jak-je-rozliczac/

Paweł Drąg

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe