Prowadzenie sklepu internetowego to wielkie wyzwanie. Z dobrą pozycją w Google łatwiej mu podołać

  • 14.11.2019, 17:10
  • Materiał Partnera
Prowadzenie sklepu internetowego to wielkie wyzwanie. Z dobrą pozycją w Google łatwiej mu podołać
Wiele wskaźników wygląda dość optymistycznie. Każdego roku rosną kwoty, jakie zostawiamy w sklepach internetowych, zwiększa się zaufanie do tej formy zakupów, a także liczba klientów. Na polskim rynku pojawiają się więc tysiące nowych podmiotów tego typu. Niestety, tysiące również bankrutują i znikają – nie jest to działalność tak łatwa, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Swoje szanse na przetrwanie można jednak radykalnie zwiększyć – przede wszystkim dbając o skuteczną reklamę.

Rzesze potencjalnych klientów są ogromne, ale rywali także nie brakuje

 

Cóż może być prostszego, niż porównanie cen nawet bardzo wielu sklepów, jeśli od lat można to zrobić w domowym zaciszu nie ruszając się sprzed komputera? Niestety, wielu internautów wcale nie zaprząta sobie tym głowy, o czym świadczy zasadniczo niezmienny od wielu lat rozkład popularności poszczególnych wyników w Google, bo przecież to tam rozpoczynamy wszelkie zakupy. Pierwszy wynik zawsze otwierany jest wielokrotnie częściej niż pozostałe, kilka kolejnych to gwałtowny spadek, a dół listy może liczyć na uwagę jedynie wyjątkowo cierpliwych internautów, nie mówiąc o kolejnej stronie. W rezultacie możemy obniżać ceny do woli, a klientów i tak nie zdobędziemy – bo po prostu nas nie widzą! Wykorzystaj pozycjonowanie stron internetowych i zmień to!

Im wcześniej sięgniemy po pomoc profesjonalnego zespołu SEM, tym lepiej. Przede wszystkim dlatego, że efekty pracy nie pojawią się błyskawicznie, zwłaszcza, jeśli nasz asortyment nie jest niszowy i dotyczące go frazy są popularne. Każda zwłoka w rozpoczęciu pozycjonowania stron będzie oznaczać dłuższy czas oczekiwania na podniesienie popularności i liczby zamówień – tym bardziej, że konkurencyjność wielu słów kluczowych z czasem wzrasta.

Oprócz tego warto mieć na uwadze fakt, że optymalizacja niejednokrotnie wiąże się dziś z koniecznością wprowadzenia szeregu zmian w witrynie. Stworzenie dobrego sklepu internetowego nie jest tanie – zadbaj o to, by zasadniczy etap prac nad nim mógł być wykonany raz!

 

Dbaj o swoją widoczność. Pozycjonowanie stron internetowych musi trwać

 

Walka z dużymi rywalami nie jest łatwa i w przypadku ogólnych fraz droga do pierwszej dziesiątki może nam zająć nawet rok. Jak jednak przypominają specjaliści z agencji ESEO, dobra strategia sprawi, że klientów zaczniemy im podbierać dużo wcześniej. Pozwala na to wykorzystanie dłuższych fraz, stosowanych przez odbiorców mniej licznych, za to zdecydowanych już na dokonanie zakupu. Dotrzyj tylko do nich z ofertą konkretnego produktu!

Rola specjalistów SEM nie kończy się jednak w momencie osiągnięcia czołowych nawet miejsc. Zdobywszy je, będziesz już dobrze wiedział jak są zyskowne – wiedzą to jednak także Ci, którym je odebrałeś, a także wielu innych rywali wchodzących na rynek. Trzeba więc ich bronić!

Poza tym, w każdej branży musimy być gotowi na nowe trendy, osiągnięcia producentów czy życzenia klientów i wychodzić im naprzeciw. Niezbędne jest więc dostosowywanie oferty i sięganie po kolejne frazy. Zrób to przed innymi, a zostawisz ich daleko w tyle!

 

Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe