Twórcy rozmiłowanymi w drewnie i lesie...

  • 14.11.2019, 15:01
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Twórcy rozmiłowanymi w drewnie i lesie...
Od dzisiaj do soboty w Pałacu Młodzieży w Szczecinie trwa jedyny w swoim rodzaju Festiwal Drewna zorganizowany przez Nadleśnictwo Gryfino. Tu specjaliści opowiadają o magicznym sposobie produkcji drewna przez Matkę Naturę. Przedstawiają codzienną pracę leśników, którzy „współpracując” z lasem dbają o to, aby przy zachowaniu złotej zasady obowiązującej w Lasach Państwowych drewno zawsze mogło gościć w naszych domach.

Jaka to zasada? Leśnicy pozyskują zawsze mniej drewna niż przyrasta w lesie. W ten sposób – bez zachwiania równowagi przyrodniczej stale zwiększają się nasze leśne zasoby.

W trakcie spotkania można porozmawiać o tajnikach hodowli i pielęgnacji lasu, zasadach pozyskania drewna, sposobach jego klasyfikacji, walorach użytkowych, metodach przerobu.

Każda z grup weźmie udział w części prelekcyjnej oraz warsztatowej, na której wszyscy uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać dla siebie lub bliskich pamiątkowy upominek z drewna.

Mentorami wydarzenia i prowadzącymi warsztaty są pracownicy Lasów Państwowych wraz „Niepokornymi Stolarzami” - twórcami o wielkiej pasji, rozmiłowanymi w drewnie i lesie.

Organizator projektu - Nadleśnictwo Gryfino, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych w Warszawie

Partner projektu - Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe