W Gryficach wspólne, powiatowo-gminne uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  • 12.11.2019, 13:14
  • Stanisław Razmus
W Gryficach wspólne, powiatowo-gminne uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
Główne uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gryficach zorganizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe i Gminę Gryfice odbyły w niedzielę 10 listopada. Obchody rozpoczęły się okolicznościową Mszą Św. z udziałem pocztów sztandarowych w Kościele pw. WNMP. Po mszy uczestnicy uroczystości w korowodzie prowadzonym przez gryfickich werblistów Red Swing Low, z udziałem Kompanii Honorowej z 36. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżyna, pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych, delegacji instytucji i organizacji społecznych oraz mieszkańców Gryfic przeszli na Plac Zwycięstwa.

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie okolicznościowe wystąpienia wygłosili dowódca 36 dr ppłk Paweł Grabowiec, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł i starosta gryficki Ryszard Chmielowicz. Z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił Zespół „CANTABILE” z GDK.

Po Apelu Poległych i salwie honorowej, uczestniczące w uroczystości delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku pamięci. Wiązanki kwiatów złożono też przy znajdującej się na ścianie domu kultury tablicy pamięci oraz w pozostałych miejscach pamięci na terenie miasta.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (56)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe