„Śpiewamy dla Niepodległej”

  • 12.11.2019, 12:55
  • Źródło: TOK
„Śpiewamy dla Niepodległej”
„Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych znalazło swój tryumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto Narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień” - Józef Piłsudski.

11 listopada 2019 r. w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w Czytelni Głównej w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury pojawili się mieszkańcy, chcący „śpiewająco” uczcić to ważne święto. Uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęliśmy wspólne świętowanie.  Chór „Cantare” pod kierunkiem Jana Kondarewicza zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych i wojskowych zagrzewających do walki o suwerenność, wolność, niepodległość Polski, powstałych „ku pokrzepieniu serc”. Przyśpiewki partyzanckie z czasów II wojny światowej, pieśni legionowe, pieśni konspiracyjne żołnierzy wyklętych są piękną lekcją polskiej historii, ale też źródłem wzruszeń i wspomnień. „Pierwsza kadrowa”, „My Pierwsza Brygada”, „Tam na błoniu”,  „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Warszawianka” brzmiały pięknie i donośnie odśpiewane przez całą wielopokoleniową publiczność i świadczy to o tym, że pielęgnowanie patriotyzmu  jest dla trzebiatowian ważne.     

A.Rzepecka

Źródło: TOK

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe