Powiatowe Zaduszki Strażackie...

  • 10.11.2019, 17:48
  • str
Powiatowe Zaduszki Strażackie...
Listopad to miesiąc zadumy i czas kiedy wspominamy i modlimy się za zmarłych zarówno tych bliskich jak i towarzyszy społecznej służby ja w przypadku strażackiej społeczności.

To już trwająca od 8 lat tradycja, że strażacy z powiatu gryfickiego spotykają się w kolejnych świątyniach na Powiatowych Zaduszkach Strażackich aby pomodlić się i wspomnieć kolegów którzy odeszli na wieczną służbę.

Dziś, 10 listopada delegacje z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w asyście pocztów sztandarowych spotkali się na strażackich zaduszkach w Gminie Płoty w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Wyszoborze. Mszę świętą za dusze zmarłych strażaków odprawił kapelan strażaków ks. Ireneusz Pastryk. Udział w nabożeństwie wzięli także przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Płotów Radosławem Mackiewiczem, wicestarostą gryfickim Waldemarem Wawrzyniakiem i Przewodniczącą Rady Powiatu Mackojć, delegacja Nadleśnictwa Gryfice z Nadleśniczym Wojciechem Pietrzakiem, Komendanci Powiatowi - Policji insp. Krzysztof Boguszewicz, PSP mł. bryg. Andrzej Gołdyn, a także delegacja Komandorii Północnej Odznaki św. Floriana.

Nazwiska strażaków z poszczególnych gmin którzy którzy odeszli na wieczną służbę wraz prośbą o wspólną modlitwę przedstawił Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Gryficach Franciszek Gródecki.

str

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe