Pieśni, z którymi szliśmy do wolności

  • 09.11.2019, 14:39
  • Źródło: SP Modlimowo
Pieśni, z którymi szliśmy do wolności
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Modlimowie świętowali 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była uroczysta akademia i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Daleka była droga do niepodległości. Długo, bo aż 123 lata szli po nią Polacy. Szli przez morza krwi, rzeki łez, godziny nadziei. Szli z pieśnią w sercu i na ustach.

Dzisiejsza akademia w Szkole Podstawowej w Modlimowie poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości była spotkaniem z pieśniami patriotycznymi, z którymi szliśmy do wolności.
Uroczystość rozpoczęło wspólne zaśpiewanie wszystkich zwrotek naszego hymnu narodowego. Następnie zaproszeni goście oraz cała szkolna społeczność zgromadzeni przy symbolicznym ognisku z wielkim zapałem i gromkim głosem zaśpiewali: „Polskie kwiaty”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Piechotę" i pieśń symbol – „My pierwsza Brygada”.

Aby podkreślić, że 11 listopada to wielka data symbolizująca miłość do Ojczyzny, walkę o wolność i wiarę w zwycięstwo zatańczono poloneza i krakowiaka, a także zaśpiewano utwór pt. „jesteśmy Polką i Polakiem”.

Karol Wojtyła powiedział: „Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać”. Niech dzisiejsza uroczystość będzie dużym krokiem do tego, aby zrozumieć wagę tych słów, zarówno w odniesieniu do przeszłości, jak i do teraźniejszości i przyszłości.

tekst. Jolanta Mazur

Źródło: SP Modlimowo

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe