Patriotyczną pieśnią w gryfickim „Miłoszu”uczczono Święto Niepodległości

  • 09.11.2019, 12:11
  • Stanisław Razmus
Patriotyczną pieśnią w gryfickim „Miłoszu”uczczono Święto Niepodległości
Lokalizacja przy ul. 11 Listopada zobowiązuje uznali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w gryfickim odbywały się pod hasłem „Rozśpiewany 11 listopada”.

Przygotowano zestaw pieśni patriotycznych zebranych w specjalnie przygotowanym na okazję odzyskania przez Polskę Niepodległości śpiewniku i od rana szkoła rozbrzmiewała śpiewem w wykonaniu nie tylko uczniów ale i nauczycieli. Były pieśni patriotyczne i Mazurek Dąbrowskiego. Przygotowano nawet w holu szkoły okolicznościowy kącik muzyczny.

„Rozśpiewany 11 listopada” to akcja przygotowana przez uczniów klasa I Przyrodnicza Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Cz. Miłosza w Gryficach z wychowawcą klasy Małgorzatą Rusin.  

Mazurek Dąbrowskiego to była kulminacja niepodległościowych obchodów. - o godz. 11.11 na znajdującym się naprzeciwko szkoły Skwerze Kresowian i Sybiraków cała szkoła odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe