W MBP Legendy Pomorza Zachodniego

  • 08.11.2019, 21:45
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
W MBP Legendy Pomorza Zachodniego
5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie po raz drugi odbyły się warsztaty w ramach „Ruchomych Wykładów Pomorzoznawczych”. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Panią Małgorzatę Dudę – przewodniczkę, autorkę i wydawcę książek z serii „Legendy Pomorza Zachodniego” oraz wielu przewodników turystycznych w prelekcji „Najpiękniejsze Legendy Pomorza Zachodniego”.

Prelegentka spotkała się z uczniami I LO w Nowogardzie. Następnie przyszedł czas na dojrzalszą publiczność. Podczas zajęć Pani Małgorzata przeniosła nas w niezwykły świat legend. Mogliśmy przenieść się w średniowieczne okolice i poszukać swoich miejscowości na mapie Lubinusa. Ponadto dowiedzieliśmy się wiele o życiu naszych przodków – Rodu Gryfitów. Poznaliśmy ciekawostki na temat herbów miast pomorza zachodniego. Usłyszeliśmy najpiękniejsze legendy, w których jak się okazuje zawsze jest ziarno prawdy.

Dziękujemy młodzieży I LO oraz Pani Katarzynie Szkup za przybycie, wszystkim obecnym na spotkaniu i przede wszystkim Pani Małgorzacie za wykład pełen pasji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe