Zawody Strzeleckie dla uczczenia Święta Niepodległości

 • 09.11.2019, 18:21
 • str
Zawody Strzeleckie dla uczczenia Święta Niepodległości
W sobotę 9 listopada na Strzelnicy Sportowej Ligi Obrony Kraju w Gryficach odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane przez Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Gryficach dla uczczenia Święta Niepodległości poprzez rozegranie zawodów sportowych, doskonalenie umiejętności strzeleckich i popularyzację strzelectwa sportowego.

Do udziału w zawodach zaproszeni zostali członkowie Kół Żolnierzy Rezerwy, Związku Żolnierzy Wojska Polskiego i Ligi Obrony Kraju.

Doskonalenie umiejętności strzeleckich przez żołnierzy którzy zakończyli już czynną służbę wojskową to ważny element umacniania obronności kraju, żołnierz pozostaje żołnierzem i w razie potrzeby pozostaje w dyspozycji swojej ojczyzny.

Wyniki osiągnięte w zawodach świadczą o tym, że umiejetności strzeleckie zawodników utrzymują się na dobrym, wysokim poziomie.

Jak w każdych zawodach prowadzi się klasyfikację wyników i nagradza najlepszych.

W sobotniej rywalizacji najlepsze wyniki uhonorowane pucharami, medalami i okolicznosciowymi dyplomami uzyskali:

W kategorii pistolet sportowy „Margolin”

 1. Tadeusz Owczarski
 2. Robert Bogdanowski
 3. Henryk Kwocz.

W kategorii karabin sportowy Kbks

 1. Robert Bogdanowski
 2. Dariusz Daź
 3. Henryk Kwocz

 

W dwuboju: pistolet sportowy „Margolin” i karabin sportowy Kbks

 1. Robert Bogdanowski
 2. Henryk Kwocz
 3. Dariusz Daź

 

Zawody stały się też okazją do wręczenia odznaczeń związkowych nadanych przez Radę Krajową LOK za szczególne zasługi dla Ligi Obrony kraju.

Brązowym Medalem „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju” uhonorowani zostali Robert Bogdanowski i Janusz Jureczko, medale wręczył Wiceprezes Zarządu Powiatowego LOK w Gryficach Henryk Kwocz.

str

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe