Reformacja - spotkanie w MBP

  • 05.11.2019, 10:12
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Reformacja  - spotkanie w MBP
31 października miało miejsce spotkanie z prezbiterem naczelnym Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w RP – Cezarym Komisarzem. Pan Cezary Komisarz podjął temat Reformacji z okazji Święta Reformacji obchodzonego 31 października.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że kiedy Marcin Luter w 1517 roku przybijał swoje tezy do drzwi kościelnych w Wittenberdze, nikt, a nawet on sam, nie myślał o tak szerokim zasięgu tego aktu odwagi, desperacji i determinacji. Głównym motywem działania wszystkich reformatorów było nieustające pragnienie powrotu do źródeł wiary, wypływającej z czystego – nieskażonego ludzką doktryną – Słowa Bożego. Słowo to bowiem przemienia serca ludzkie, myślenie ludzkie a w końcu również ludzkie czyny.

Dziękujemy, za tak ciekawy wykład. Dzięki takim spotkaniom, chcemy pokazać, że Biblioteka jest otwarta na ludzi, niezależnie od ich wyznania czy przekonań. Zapraszamy !

Emilia Grzesiak

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe