Nowogard: Jest przetarg na przebudowę ul. Topolowej

  • 06.11.2019, 08:47
  • str
Nowogard: Jest przetarg na przebudowę ul. Topolowej
We wtorek, 5 listopada w Urzędzie miejskim w Nowogardzie burmistrz Robert Czapla z udziałem radnych miejskich Stanisława Saniuka i Jacka Rafińskiego, pracowników urzędu miejskiego - Pameli Springer z Wydziału Inwestycji oraz kierownika Wydziału Rozwoju Lokalnego Funduszy Kultury i Sportu Jarosława Soborskiego oraz przedstawicieli lokalnych mediów poinformował o praktycznym rozpoczęciu inwestycji obejmującej przebudowę ulicy Topolowej wraz z budową kanalizacji deszczowej.

W trakcie spotkania burmistrz podpisał przetarg – czyli oficjalne zaproszenie do składania ofert na wykonanie prac polegających na przebudowie odcinka ulicy Topolowej od ul. Roosevelta do Armii Krajowej o długości ok. 430 metrów (429,24 mb) wraz z budową kanalizacji deszczowej, która będzie zbierać wody opadowe z jezdni. Zadanie obejmuje rozbiórkę istniejących konstrukcji nawierzchni, wycinka drzew, budowa kanalizacji deszczowej o długości 296,36 mb i średnicy 250 mm., wykonanie elementów odwodnienia, budowę jezdni głównej o szerokości zmiennej 3,00-5,00 z nawierzchnią z kostki betonowej o gr. 8 cm, budowę wjazdów i dojść do posesji, budowę zjazdu – nawierzchnia utwardzona z płyt JOMB oraz zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej. Dokumentację projektową wykonała firma INVESTPOL Nadzór i Projektowanie Jarosław Jaros ze Szczecina za kwotę 44.810 złotych.

Na sfinansowanie inwestycji gmina Nowogard pozyskała już około 860 tysięcy dofinansowania ze środków zewnętrznych co stanowi ok. 80% przewidzianych kosztów inwstycji.

Pamela Springer z Wydziału Inwestycji zwróciła uwagę, że jednym z istotnych kryteriów oceny ofert, przewidziano termin wykonania inwestycji określony na 120 dni kalendarzowych ale możliwe jest oczywiście wcześniejsze wykonanie zadania.

Termin składania ofert upływa dnia 20 listopada 2019 roku o godzinie 9.00.

jak podkreślił burmistrz warto zwrócić uwagę nie tylko na datę ale i godzinę tego terminu, bo zdarza się, że potencjalnie korzystna dla obu stron oferta która dotrze do Urzędu kilka minut za późno – zgodnie z przepisami – nie będzie mogła być uwzględniona w rozstrzygnięciu przetargu.

Dla zainteresowanych zamieszczamy poniżej link do ogłoszenia o przetargu wraz z zaproszeniem do potencjalnych wykonawców:


http://bip.nowogard.pl/zamowienia/pokaz/496.dhtml

str

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe