Zaproszenie do biblioteki-Pasowanie na Czytelnika

  • 04.11.2019, 12:06
  • Źródło: TOK
Zaproszenie do biblioteki-Pasowanie na Czytelnika
W dniach 29 i 30 października , w Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Trzebiatowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Mrzeżyna.

Słowa powitania zostały wypowiedziane przez bibliotekarkę Karolinę Kurczewską. Natomiast do częstych odwiedzin naszej biblioteki miał zachęcić wiersz pt; „Zaproszenie”.  Na widowni zasiedli pierwszoklasiści z wychowawcami oraz goście z zaprzyjaźnionej z nami gminy Wandlitz. Scenariusz uroczystości uświetniła inscenizacja pt; „Moliki książkowe” w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1.  W tych szczególnych dniach spotkaliśmy się, aby dostąpić zaszczytu pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej i stać się honorowymi posiadaczami karty bibliotecznej.  

Nasi pierwszoklasiści przeszli również testy sprawdzające ich wiedzę na temat tytułów bajek w formie zagadek obrazkowych i książkowych. W obecności wychowawców, przybyłych gości oraz bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek.

Ceremonii pasowania dokonała pani  dyr. Renata Teresa Korek, wręczając laureatom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki.  Uśmiechy na twarzach dzieci wywołały podarunki i pamiątki przekazane przez gości z Wandlitz oraz piosenka w wykonaniu „molików książkowych”. Uczniowie w podziękowaniu za miłe spotkanie obiecali, że będą naszymi częstymi gośćmi. Nie obyło się bez słodkości, słów uznania, życzeń i prezentów oraz pamiątkowych zdjęć.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym osobom  za przybycie, wolontariuszom za pomoc przy organizacji.  Wszystkim „dyplomowanym czytelnikom” serdecznie gratulujemy.

                                                                                             K.K.

Źródło: TOK

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe