W Płotach posadzono 31 drzewek w ramach akcji „Jedno dziecko - jedno drzewo”

  • 28.10.2019, 13:11 (aktualizacja 03.11.2019, 13:25)
  • str
W Płotach posadzono 31 drzewek w ramach akcji „Jedno dziecko - jedno drzewo”
W sobotę 26 listopada w Płotach na terenie przy Hali Sportowej REGA Arena odbyło się sadzenie drzewek przez rodziców dzieci urodzonych w 2019 roku.

To efekt przystąpienia gminy Płoty do ogólnopolskiej akcji „Jedno dziecko - jedno drzewo”. Gminy które zdecydowały się na udział w akcji podpisały stosowne porozumienia z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w ramach którego mieszkańcy, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do sierpnia 2019 r., będą mogli posadzić drzewko z imienną tabliczką upamiętniające to ważne dla nich wydarzenie, jakim są narodziny dziecka.

Jednym z założeń akcji jest też upamiętnienie ważnych wydarzeń historii Polski i Lasów Państwowych, w tym 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego – Lasy Państwowe.

Akcja spotkała się z dużym odzewem w poszczególnych gminach.W tym roku, na terenie RDLP Szczecin posadzono już ponad 750 drzewek w 50 gminach.

Akcja sadzenia drzewek miała bardzo sympatyczny przebieg, nie tylko rodzice w towarzystwie swoich pociech posadzili drzewka opatrzone okolicznościowymi tabliczkami, była też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Płotów Radosławem Mackiewiczem i Dyrektorem Regionalnym RDLP Szczecin wręczyli też uczestnikom akcji certyfikaty, zestawy gadżetów i kwiaty a najmłodszym uczestnikom okolicznościowe maskotki.

str

Zdjęcia (76)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe