Jabłuszko pełne snów

  • 25.10.2019, 12:46
  • MOS Waniorowo
Jabłuszko pełne snów
Pod takim hasłem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie odbyła się kolejna edycja MOSchefa w ramach projektu MOS Waniorowo na Widelcu Fundacji Wawel z Rodziną.

Pierwsze co kojarzy nam się z tematem jabłek to ... piosenka :) "O, jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko pełne snu, gdzie spojrzeć jabłuszko, jabłuszko tam i tu, jabłuszko pełne snu (...)". Temat przewodni kojarzy się muzycznie, ale zarazem bardzo smakowicie nie zapominamy o kartce z kalendarza – wszak początek jesieni  inauguruje sezon na jabłkowe, szerokie menu, więc warto dowiedzieć się, jaki pożytek dla naszego zdrowia przyniesienie "jabłuszkowa dieta" :) Jak ciekawie przetworzyć i podać  jabłka i podać je naszym najbliższym, a może po prostu najlepszy smak to surowy, zerwany prosto z drzewa owoc? :). W jabłuszkowych zmaganiach kulinarnych wzięły udział cztery grupy wychowawcze, które pod okiem swoich wychowawców przygotowywały smakowite potrawy z tych wartościowych owoców. I grupa: sok jabłkowy z cytryną i bananem, szarlotka, jabłka z bakaliami, II grupa: - sok jabłkowy, sok jabłkowy z miętą, jabłka faszerowane rodzynkami, orzechami z kruszonką, III grupa: deser jabłkowo -orzechowy z rodzynkami i bitą śmietaną, IV grupa: pieczone jabłka z musem jabłkowym, musli z bitą śmietaną, rogaliki z musem jabłkowym

 Wszystkie potrawy  zgodnie z formułą MOSchefa były oceniane przez niezależne jury złożone z dwóch wychowawców, rodzica oraz przedstawicieli poszczególnych grup. Trzeba przyznać, że jury miało twardy orzech do zgryzienia (a może jabłko…). Wszystkie grupy starały się zaprezentować jak najlepiej, przygotować i podać potrawy w sposób niezwykle estetyczny. Pomimo trudnego wyboru werdykt jury był jednogłośny, a mianowicie tytuł MOSchefa uzyskali wychowankowie grupy I, a szarlotka w ich wydaniu była poezją smaku. W nagrodę pojadą razem z wychowawcą do restauracji na uroczysty obiad. Pozostali wychowankowie otrzymali nagrody pocieszenia. "Jedno jabłko dziennie...
...trzyma cię z dala od lekarza" - mówi stare angielskie przysłowie i mądrość ta - jak mogliśmy się przekonać - została potwierdzona przez współczesne badania naukowe. Warto więc pamiętać o nich w tygodniowym, a nawet codziennym jadłospisie - zarówno dla zdrowia, jak i smaku.

MOS Waniorowo

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe