„Nauczycielki na medal” - kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”

  • 19.10.2019, 08:18 (aktualizacja 02.11.2019, 23:18)
  • MBP w Nowogardzie
„Nauczycielki na medal” - kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”…
15 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia” - ze względu na datę, poświęcone zostało wspomnieniom o nowogardzkich pedagogach.

Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość namaluje się w ciemnych barwach. Nauczyciele, trzymajcie się!

Olga Tokarczuk

Tym razem prezentowane  były biografie dwóch wspaniałych nauczycielek;  Pani Krystyny Chlebowskiej, którą mieliśmy zaszczyt gościć i nieżyjącej już Pani Marii Chmielewskiej. Obie Panie przez wiele lat pracowały w nowogardzkich szkołach, głównie w Szkole Podstawowej nr 2, zaskarbiając sobie młode pokolenia. Dzięki temu podczas spotkania sala była pełna gości. Byli uczniowie przyszli spotkać się ze swoją wychowawczynią i po raz kolejny złożyć wyrazy podziękowań i wdzięczności za jej trud i oddanie. Nie obyło się bez prezentów i kwiatów. Biografię przedstawiła moderatorka spotkań Pani Kazimiera Fecak, natomiast obszerną galerię zdjęć przygotował Pan Franciszek Karolewski. Podczas spotkania każdy z obecnych mógł zabrać głos i zrobić sobie zdjęcie. To były nauczycielki na medal.

 

MBP w Nowogardzie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe