Your dreams, our challenge – podsumowanie konferencji firmy NordGlass

  • 13.10.2019, 12:44 (aktualizacja 13.10.2019, 13:02)
  • GutPR
Your dreams, our challenge – podsumowanie konferencji firmy NordGlass
3 października w Warszawie odbyła się oficjalna konferencja firmy NordGlass, wiodącego producenta szyb samochodowych. Podczas wydarzenia zaproszeni goście poznali nie tylko specyfikę dynamicznie rozwijającej się branży szybowej oraz skalę stawianych przez nią wyzwań w kontekście bezpieczeństwa i innowacyjności, ale także najnowsze trendy rynkowe branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem obszaru produkcji i serwisu wymian szyb samochodowych.

W trzecim dniu października hotel Sound Garden w Warszawie stał się nowoczesną platformą wiedzy i wymiany doświadczeń w obszarze najnowszych trendów na rynku motoryzacyjnym i rozwiązań technologicznych wspomagających bezpieczne poruszanie się na drogach. Okazją ku temu stała się konferencja „Your dreams, our challenge” zorganizowana przez NordGlass, w trakcie której rozmawiano nie tylko o kierunku rozwoju branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem obszaru produkcji i serwisu wymian szyb samochodowych, ale także przeprowadzono warsztaty pokazujące technologię wpływającą na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

Trendy w zasięgu ręki

 

Istotną częścią wydarzenia były prezentacje prelegentów z NordGlass oraz z ramienia Partnerów Biznesowych firmy –  Belron, Hella Gutmann i Sika Poland. W trakcie konferencji kompleksowo omawiano aspekty związane z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii wpływającej na wzrost bezpieczeństwa drogowego z zakresu wymiany i naprawy szyb samochodowych. Rozpatrywano również kwestię satysfakcji klienta z jakości wykonywanych usług, wpływającej na ich ocenę oraz przede wszystkim na przedłużenie współpracy.

 

Podczas pierwszej części wydarzenia, gości oficjalnie przywitał Dyrektor Sprzedaży Krajowej firmy NordGlass – Piotr Trzcionka, podkreślając, jak ważną kwestię dla firmy stanowi bezpieczeństwo. Następnie uczestnikom spotkania przybliżono zagadnienie nowych technologii zwiększających nasz komfort i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Prelekcję na ten temat wygłosił Zenon Rudak z Hella Gutman. Przedstawił on rolę zaawansowanych systemów wspomagania kierownicy (ADAS) oraz ich kompatybilności z przednimi szybami samochodowymi, gdzie ich prawidłowe działanie zależy od odpowiednio przeprowadzonej kalibracji. W dalszej części spotkania poruszono kwestię innowacyjnych rozwiązań w zakresie komunikacji z klientem – obsłudze Call Center, nabytym doświadczeniu, przygotowaniu dla klientów i kontrahentów – flot i towarzystw ubezpieczeniowych unikalnych rozwiązań IT oraz roli systemu i szkolenia pracowników gwarantujących w późniejszym czasie szybki kontakt z klientem i krótką ścieżkę likwidacji szkody. Informacje te seminarzystom przedstawił Maciej Kraszewski, Kierownik Działu Obsługi i Rozliczeń Klientów korporacyjnych NordGlass.

 

Kolejnym prelegentem był Grzegorz Topolski z Sika Poland, który po przerwie kawowej omówił temat technologii montażu w świetle bezpieczeństwa, zwracając uwagę na  znaczącą rolę stosowania najwyższej jakości klejów w trakcie procesu wymiany szyb samochodowych, a także na odpowiednie wsparcie działu technicznego oraz weryfikację stosowanej technologii. Po tym wystąpieniu, najnowsze trendy rynkowe i przyszłość rynku motoryzacyjnego przybliżył gość specjalny konferencji - Eddie Irving z firmy Belron. Mówił on o kluczowych trendach technologicznych, które mają wpływ na naprawę i wymianę szyb samochodowych oraz podjął temat ryzyka związanego z jakością używanych produktów, bezpieczeństwem i zwrotem kosztów.

 

Ostatnimi punktami części prelekcyjnej konferencji były wystąpienia ekspertów firmy NordGlass –   Dyrektora Sprzedaży Krajowej Piotra Trzcionki oraz Menadżerów ds. Klientów Korporacyjnych – Agnieszki Ćwiląg oraz Waldemara Kłopotowskiego. Poruszyli oni temat jakości usług w kontekście ponownego wyboru partnerów biznesowych. Kierując swoje wystąpienie do gości z towarzystw ubezpieczeniowych oraz firm zarządzających flotami pojazdów, eksperci poruszali kwestię bezpieczeństwa w aspekcie prawidłowo przeprowadzonych procesów, stosowania wysokiej jakości szyb, materiałów i technologii montażu oraz wykonywanej kalibracji. Dzięki położeniu nacisku na zadowolenie klienta z jakości wykonywanych usług w ramach polis szybowych w sieci NordGlass, kontrahenci mają pewność dotyczącą ponownego przedłużenia umowy. Prelegenci w swoich wystąpieniach zaznaczali również, iż wysoki współczynnik napraw może zagwarantować sumarycznie niższe koszty likwidacji szkód szybowych, a prawidłowo wykonana usługa kalibracji kamery w pojeździe wyposażonym w sprawny system ADAS wpływa na znaczne obniżenie współczynnika liczby szkód.

 

Poruszane w blokach zagadnienia były doskonałym wstępem do warsztatów, w których uczestniczyć mogli wszyscy goście seminarium.

 

Praktyka czyni mistrza

 

Zwieńczeniem konferencji były interaktywne warsztaty, podczas których seminarzyści mogli skonfrontować nabytą teorię z praktyką, uczestnicząc w pokazie technologii wpływającej na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – kalibracji czy przykładowej naprawy uszkodzeń różnego rodzaju szyb samochodowych. Nad przebiegiem warsztatów czuwali trenerzy techniczni NordGlass – Jarosław Kuciński i Grzegorz Wroński. Po pokazach rozpoczęła się część dyskusyjna, gdzie każdy z uczestników wydarzenia miał szansę poznać głos ekspertów i indywidualnie skonfrontować różne punkty widzenia na prezentowane wcześniej kwestie.

 

Zainicjowana przez firmę NordGlass tegoroczna konferencja zakładała wymianę wiedzy w obszarze najnowszych trendów rynku motoryzacyjnego i rozwiązań technologicznych wspomagających bezpieczne poruszanie się na drogach. Spotkanie to było znakomitą okazją do bezpośredniej konfrontacji punktów widzenia w szerokim gronie ekspertów z branży motoryzacyjnej, ubezpieczeniowej, flotowej oraz dziennikarzy.

 

„O sukcesie tegorocznej konferencji świadczy przede wszystkim rekordowa liczba uczestników, co umożliwiło przedstawienie naszej wizji bardzo szerokiemu gronu odbiorców. Udział w wydarzeniu umożliwił nie tylko zaprezentowanie aktualnej specyfiki branży szybowej w kontekście bezpieczeństwa i innowacyjności oraz najważniejszych trendów rynkowych branży motoryzacyjnej, ale stał się również okazją do wielu ciekawych rozmów biznesowych, odświeżenia dotychczasowych kontaktów oraz nawiązania zupełnie nowych relacji z potencjalnymi kontrahentami.” – podsumowuje Piotr Trzcionka, Dyrektor Sprzedaży Krajowej firmy NordGlass.

 

 

AGC Automotive Europe

AGC Automotive Europe z siedzibą w Louvain-la-Neuve (Belgia) jest europejskim oddziałem Grupy AGC. Grupa AGC wraz z AGC Inc. z siedzibą w Tokio jest wiodącym na świecie dostawcą szyb okiennych, samochodowych i środków chemicznych oraz innych zaawansowanych technologicznie materiałów i komponentów. AGC Automotive Europe specjalizuje się w produkcji szyb samochodowych (segment OEM i części zamienne) dla producentów pojazdów. Produkuje również gotowe do montażu systemy (urządzenia mocujące), systemy funkcjonalne o wyższej wartości dodanej (anteny, czujniki, elementy grzejne) oraz szyby o udoskonalonych właściwościach (zwiększony komfort termiczny, dźwiękoszczelność oraz przejrzystość). Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.agc-automotive.com  (szyby samochodowe, OEM) i www.agc-arg.com (szyby samochodowe, ARG).

Belron

Belron jest światowym liderem w naprawie i wymianie szyb samochodowych, posiadającym w swojej ofercie ponad dziesięć głównych marek – takich jak między innymi Carglass®, Safelite® AutoGlass i Autoglass®. Bazując na istniejących możliwościach i wiedzy fachowej, Belron rozszerza swoje usługi, koncentrując się na rozwiązywaniu problemów osób, które potrzebują pomocy w naprawie pojazdów i domów. Ponadto w imieniu klientów ubezpieczeniowych zarządza roszczeniami ubezpieczeniowymi dotyczącymi szyb samochodowych oraz innych kwestii. W 2018 r. firma Belron obsłużyła 17,8 mln konsumentów w 35 krajach na sześciu kontynentach. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.belron.com.

NordGlass

Zlokalizowana w Koszalinie firma NordGlass to właściciel największej i najbardziej rozpoznawalnej w Polsce sieci serwisowej, która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych na terenie całego kraju. NordGlass to również wiodący europejski producent szyb dla branży motoryzacyjnej. Firma produkuje najwyższej klasy szyby czołowe do ponad 1300 najpopularniejszych modeli samochodów i dystrybuuje je w całej Europie i poza jej granicami.

GutPR

Zdjęcia (11)

Fot. NordGlass
Fot. NordGlass
Fot. NordGlass
Fot. NordGlass
Fot. NordGlass
Fot. NordGlass
Fot. NordGlass
Eddie Irving - Belron
Dyrektor Sprzedaży Krajowej firmy NordGlass – Piotr Trzcionka
Fot. NordGlass
Fot. NordGlass

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe