Niecodzienna lekcja samorządowa w gryfickiej szkole „Talent, Promocja Postęp”

  • 09.10.2019, 17:32
  • str
Niecodzienna lekcja samorządowa w gryfickiej szkole „Talent, Promocja Postęp”
Centrum Edukacyjne Talent Promocja Postęp to szkoła może niezbyt promowana na naszym „rynku oświatowym” ale mogąca poszczycić się wieloma spektakularnymi sukcesami jej uczniów a co najważniejsze jako jedyna na naszym terenie kształci w zawodach związanych z rolnictwem. W środę 9 października lekcję samorządową poprowadził wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa w sejmiku odpowiedzialny m.in. za sprawy rolnictwa.

Wicemarszałek województwa prowadzący lekcję w szkole to raczej niecodzienne zjawisko - pytamy Jarosława Rzepę

- Wbrew pozorom, nie takie niecodzienne. To jeden z naszych obowiązków żebyśmy przybliżali młodym ludziom idee samorządności  w naszym województwie, uczestniczą w tym nie tylko marszałkowie ale też radni wojewódzcy. Mówimy co to jest samorząd, jak się dzieli, skąd ma pieniądze, za co odpowiada. Mówimy o sprawach które ich bezpośrednio dotyczą. To wprawdzie dziś uczniowie ale jutro pracownicy i pracodawcy a przede wszystkim mieszkańcy i obywatele którzy chcą mieć czyste wygodne drogi, nowoczesne pociągi, sprawny samorząd. Uważam, że warto o tym z młodzieżą rozmawiać, ja uważam, że w szkole za mało jest nauki takiego praktycznego życia po szkole, czyli znajomości Urzędu Skarbowego, znajomośći ZUS-u, Urzędu Gminy, tego co tam można załatwić – to są praktyczne i przydatne w życiu rzeczy i myślę, że nauka o samorządzie to dobra rzecz.

Kontakt z samorządem w życiu człowieka w jakimś momencie się pojawi i dobrze jest wiedzieć, za co odpowiada wojewoda, za co marszałek województwa a za co burmistrz lub wójt w gminie.

W moim mniemaniu samorząd to jest najlepsza reforma która się w Polsce po ’89 roku naprawdę udała. Cały czas przynosi pozytywne skutki. Duża część naszego wzrostu gospodarczego – to samorząd, dużo problemów rozwiązywanych „na dole” to samorząd i jedna rzecz którą rząd, niestety, skutecznie robi  - to przerzuca na samorząd wiele kompetencji, zapominając, że za to trzeba zapłacić – to mi się nie podoba.

str

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe