XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół

  • 09.10.2019, 22:25
  • ZSP im Herberta
XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół
Delegacja Zespołu Szkół im. Z. Herberta wzięła udział w XXI Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół. W tym roku gospodarzem zjazdu było V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słupsku, które obchodziło 25 – lecie istnienia.

Szkołę reprezentowali: dyrektor Jadwiga Jaworska, nauczyciele – p. Justyna Kozłowska, p. Marcin Konopnicki, p. Ryszard Wroński, p. Anna Szafrańska, poczet sztandarowy – Weronika Szpakowska, Julianna Buczkowska, Mateusz Basiukiewicz. Na coroczne spotkanie przybyły delegacje szkół imienia Zbigniewa Herberta znajdujące się w różnych miastach Polski.

V Zjazd rozpoczął się mszą św. w kościele, po czym uczestnicy z pocztami sztandarowymi przeszli do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie zjazdu. Głos zabrał również prof. Rafał Żebrowski – siostrzeniec i biograf Zbigniewa Herberta. Ważnym akcentem tej części uroczystości było wręczenie Medalu Komisji Edukacji Narodowej, w tym również naszemu nauczycielowi – profesorowi Ryszardowi Wrońskiemu.

W pierwszym dniu zjazdu uczestnicy mieli okazję zwiedzić jedyną w Polsce i na świecie stałą wystawę prac plastycznych Witkacego oraz wysłuchać koncertu przygotowanego przez uczniów V LO w Słupsku. Organizatorzy zjazdu zaprosili także uczestników na spotkanie z panią prezydent Słupska.

Drugi dzień zjazdu delegacje szkół herbertowskich wyruszyły do Czołpina, by zwiedzić interaktywne muzeum Słowińskiego Parku Narodowego.

Tym punktem programu zakończył się XXI Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół.

ZSP im Herberta

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe