NOC BIBLIOTEK w Nowogardzie

  • 08.10.2019, 19:36
  • Żródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
NOC BIBLIOTEK w Nowogardzie
5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie po raz czwarty odbyła się ogólnopolska akcja NOC BIBLIOTEK pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.

Wieczór zaczął się od teatru przy stoliku. Półmrok, dwie lampki, dwie aktorki i słowa. Sztukę autorstwa Hindi Brooks pt. „Po co są matki?” czytały Pani Ewa Sobiech i Magdalena Wrani - Stachowska. Odegrały one rolę matki i córki – obie samotne i po przejściach. Sztuka tak porwała publiczność swym żartem i niebanalnym słownictwem, że widzowie włączyli się do śpiewania kołysanki razem z aktorkami!
Kolejnym punktem programu był turniej drużynowy „Bibliolada” – inspirowany Familiadą. Sześciu ochotników z publiczności odpowiadało na pytania dotyczące fragmentów literatury klasycznej, przysłów, a także wykazała się znajomością haseł związanych z książką. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy kubek z logo biblioteki.
Ostatnią atrakcją tej niepowtarzalnej nocy były wróżby, które znajdowały się w ciasteczkach. Wróżka Emilianna zachęciła uczestników, by każdy podzielił się przepowiednią, którą wylosował i spróbował ją zinterpretować. Rozmowom i uśmiechom nie było końca, a wszystko to przy dobrej kawie i przepysznym torcie upieczonym specjalnie dla naszych gości.
Warsztaty dla dzieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mając na uwadze to, że zajęcia będą mocno angażujące rozpoczęły się poczęstunkiem ufundowanym przez „Pizzerię Neptun”. Wpisując się w hasło tegorocznej akcji „Znajdźmy wspólny język” uczestnicy wzięli udział w bardzo interesujących warsztatach języka migowego, w trakcie których wysłuchały ciekawych informacji o kulturze Głuchych oraz uczyły się podstawowych znaków języka migowego. Na zakończenie zajęć każde dziecko „wymigało” własne imię. Kolejnym punktem programu były warsztaty kreatywne „Slime”- zabawie z kolorowymi glutami nie było końca. Zwieńczeniem zajęć było wysłuchanie bajki autorstwa Eleny Molisani „Kotka milusia” w formie teatru kamishibay.
Dziękujemy Wam, że byliście z nami! Przyszłoroczna akcja z pewnością nabierze jeszcze większego rozmachu! A to wszystko dzięki Wam.

Do zobaczenia za rok !

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe