Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

  • 05.10.2019, 00:38 (aktualizacja 08.10.2019, 00:44)
  • str
Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu
Imprezy w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w gminie Rewal zorganizowane zostały przez Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu.

Licznie zebrana publiczność miała okazję wysłuchać wykładu Michała Rembasa „Słynne, znane i jeszcze mało znane zabytki ziemi gryfickiej które trzeba poznać. Autor przygotowując się do wykładu przemierzył nie tylko oczywiste ale i te trudniej dostępne miejsca na terenie powiatu gryfickiego gdzie znajdują się ciekawe a często niedostrzegane w codziennym pośpiechu „perełki” kultury materialnej a jak się okazuje jest ich całkiem sporo.

Tematycznie korespondująca z wykładem jest otwarta w trakcie spotkania wystawa tematyczna „Widoki na nieoczywiste zabytki Powiatu Gryfickiego”.

Po wykładzie i prezentacji wystawy uczestnicy zostali zaproszeni – na już kultową specjalność muzealnych spotkań – rybacki poczęstunek.

W ramach EDD zaplanowano też bardziej aktywne uczestnictwo – w następnym dniu zaplanowano grę terenową „W drodze przez Niechorze” oraz koncert zespołu szantowego IGA’cki Band i wspólne grillowanie.  

str

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe