MOKASYN: Cztery medale Mistrzostw Województwa Młodzików

• 26.09.2019, 14:56 (aktualizacja 29.09.2019, 15:02)
  • Stanisław Razmus
Cztery medale (jeden złoty i trzy srebrne) wywalczyły reprezentantki MLUKS”Mokasyn” w rozegranych w Szczecinie Mistrzostwach Województwa Młodzików.

Dwa z nich zdobyła Nicola Balon. Najpierw był to medal srebrny w biegu na 100 metrów (13,02 w eliminacjach i 13,14 w finale) a następnie złoty w rywalizacji płotkarek na dystansie 200 metrów. Trzeci medal dla ekipy "Mokasyna" wybiegała Paulina Zdzięborska - srebrny w biegu na 80 metrów przez płotki (13,51). Czwarte srebro do klubowej kolekcji "dorzuciła" Oliwia Przybylak, która zajęła drugie miejsce w biegu na 1000 metrów z nowym rekordem - 3.25,10.
Ponadto w biegu na 600 metrów ósme miejsce zajęła Zofia Bątkiewicz (Zośka zadebiutowała także w rzucie dyskiem) a Małgorzata Pawłowska rywalizowała w biegu na 100 metrów i w skoku w dal.
Przy mistrzostwach młodzików, dla innych kategorii wiekowych przeprowadzono miting lekkoatletyczny. Wystartowały w nim dwie nasze reprezentantki - najbardziej utytułowana: Edyta Bielska (juniorka) i młodziutka Magdalena Mączka (dziecko starsze). Obie ustanowiły nowe rekordy życiowe. Edyta po przetarciu się w biegu na 100 metrów - ustanowiła nową życiówkę w biegu na 400 metrów (61,55), natomiast Magda uczyniła to w skoku w dal (4.06).
Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy.