Święto Plonów w Gryficach

  • 21.09.2019, 22:51
  • str
Święto Plonów w Gryficach
Uroczystości Dożynkowe tradycyjnie zainaugurowała okolicznościowa Msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gryficach. Dalsza część uroczystości odbywała się na na błoniach Parku Miejskiego.

Delegacje sołectw dożynkowi goście i mieszkańcy miasta w korowodzie prowadzonym przez  Młodzieżową Orkiestrę Dętą Red Swing Low ulicami miasta przemaszerowali do Parku Miejskiego. Wśród przybyłych gości nie zabrakło delegacji z partnerskich, zaprzyjaźnionych z gminą Gryfice miast – niemieckiego Güstrow i polskiego Gryfowa Śląskiego. Przybyła też liczna grupa parlamentarzystów i samorządowców. Po prezentacji wieńców okolicznościowych przemówieniach oraz wręczeniu odznaczeń starostowie dożynek przekazali symboliczny chleb na ręce gospodarza gminy Andrzeja Szczygła, który w towarzystwie uczestniczących w uroczystosciach samorządowców podzielił się chlebem z tegorocznych zbiorów z uczestnikami imprezy.

Po części oficjalnej organizatorzy dożynek przygotowali bogatą część artystyczną. Na scenie prezentowali się zarówno miejscowi artyści – w większości działający w Gryfickim Domu Kultury ale też zaproszone zespoły muzyczne.

Dla uczestników dożynek przygotowano liczne prezentacje sołectw, stoiska gastronomiczne i handlowe, wszyscy mieli możliwość spróbowania regionalnych i tradycyjnych potraw na stoiskach sołeckich.

Podsumowaniem dożynkowych uroczystości była zabawa przy muzyce oraz koncert Markusa P.

str

Zdjęcia (127)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe