Podpisanie umów o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych

  • 20.09.2019, 21:28 (aktualizacja 21.09.2019, 21:32)
  • Żródło: Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Podpisanie umów o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych
W czwartek 19 września roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gryficach odbyło się podpisanie umów o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W wydarzeniu z udziałem Parlamentarzystów i samorządowców województwa zachodniopomorskiego oraz powiatu gryfickiego Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał cztery umowy:

- ze starostwem powiatowym w Gryficach na dofinansowanie w kwocie 802 079,52 zł na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Modlimowo (Etap I i II),

z gminą Rewal na dofinansowanie inwestycji „Przebudowa ulicy Słonecznej w m. Pustkowo, pomiędzy miejscowościami Pobierowo-Pustkowo oraz ul. Granicznej w m. Pobierowo, na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Piastowską". Całkowity koszt inwestycji to 1 740 088,00.

- z gminą Gryfice na dofinansowanie remontu nawierzchni bitumicznej jezdni drogi gminnej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 110 do wsi Rzęskowo – droga gminna nr 845013Z i 845014Z. Całkowity koszt zadania to 1 135 624,16.

- z gminą Karnice przebudowana zostanie ulica Spokojna w miejscowości Pogorzelica. Koszt inwestycji to 701 039,28.

Wszystkie złożone przez samorządy wnioski otrzymały 50 procentowe dofinansowanie.

 

W sumie w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w czwartek Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał 11 umów na dofinansowanie inwestycji na drogach gminnych i powiatowych – 5 umów w powiecie gryfińskim dwie w łobeskim. Razem rządowe wsparcie dla samorządowych inwestycji wyniesie ok 10 mln zł.

Wszystkie gminy i powiaty, które aplikowały do programu w tegorocznej edycji, otrzymały dofinansowanie. Samorządy na Pomorzu Zachodnim łącznie otrzymają rządowe wsparcie w wysokości 238 mln zł na 138 inwestycji drogowych.

- Dzięki decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego dla wszystkich chętnych samorządów wystarczyło pieniędzy – podkreślił wojewoda Tomasz Hinc – Już dziś zachęcam do aplikowania w kolejnych naborach. Samorządowcy doskonale wiedzą, jakie potrzeby infrastrukturalne w gminach i powiatach są najpilniejsze i najważniejsze dla mieszkańców, a rząd te wyczekiwane długo inwestycje na lokalnych wspiera finansowo.

 

 

Foto: Redakcja

Źródło: Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe