Uroczystości dożynkowe w Brojcach

  • 11.09.2019, 09:11 (aktualizacja 20.09.2019, 09:27)
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Gryficach
Uroczystości dożynkowe w Brojcach
Podziękowanie za tegoroczne plony oraz świętowanie zakończenia żniw, rozpoczęło się o godzinie 13:00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach. Uroczystą Mszę Świętą w intencji rolników i parafian odprawił Proboszcz, ks. Mirosław Czerwiński. Zgromadzeni dziękowali Bogu za tegoroczne plony oraz modlili się w intencji rolników i sadowników. Następnie barwny korowodów z wieńcami dożynkowymi sołectw gminy Brojce, zespołami regionalnymi, orkiestrą i zaproszonymi gośćmi przeszedł do parku, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek gminnych.

Ceremonia przekazania chleba, rozpoczęła się od przekazania na ręce Wójta Gminy Brojce, Michała Zinowika, chleba z tegorocznych zbiorów, dokonali tego starostowie tegorocznych dożynek. Życzenia rolnikom składał między innymi obecny tego dnia na dożynkach w Brojcach, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz.
Organizatorzy dożynek zaplanowali m.in. występy kapel ludowych i zespołów folklorystycznych, pokazy rolnicze i wystawy rękodzielnicze.
Wieczorem odbędzie się zabawa taneczna pod chmurką.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gryficach

Zdjęcia (85)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe