Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płotów w drodze do Barcelony

  • 16.09.2019, 11:03 (aktualizacja 16.09.2019, 11:19)
  • str
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płotów w drodze do Barcelony
Wieczorem, w niedzielę 15 września Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płotów wyruszyła w podróż do Hiszpanii, gdzie weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana. Imprezy festiwalowe odbywać się będą w Barcelonie i Lloret de Mar w dniach 17 do 22 września.

Płotowska orkiestra wraz z mażoretkami zaprezentuje się w trzech konkurencjach konkursowych – musztra, przemarsz i występy sceniczne. Intensywne przygotowania trwały od dwóch miesięcy i jak widać na zdjęciach młodzi muzycy są w dobrych humorach, pełni entuzjazmu i zapewniają, że „powalczą” aby jak najlepiej się zaprezentować – może nawet uda się wygrać jakąś konkurencję? Oni w to wierzą, że właśnie po to jadą.

Oczywiście to jest konkurs i ogromna europejska konkurencja, więc na sukces nie wystarczą tylko umiejętności ale też sporo szczęścia. Warto przypomnieć, że eliminacje trwały dwa lata i samo zaproszenie do konkursu jest już ogromnym sukcesem. „Twórca” i mentor orkiestry Franciszek Gródecki przyznaje, że na taki sukces czekał już 16 lat, wreszcie się udało. Nie można tutaj nie podkreślić wsparcia ze strony samorządu, na pożegnaniu zjawiła się pani wiceburmistrz Edyta Podgórska, radni z przewodniczącą rady Iwona Taśmińska wraz z wiceprzewodniczącym Eugeniuszem Czaborykiem, Edyta Podgórska zapewniła, że samorząd będzie wspierać Orkiestrę bo to taka „Płotowska Perełka” – doskonały ambasador gminy Płoty a jednocześnie sposób na aktywność dla wielu młodych ludzi.

Orkiestra pojechała a nam pozostaje na oczekiwanie dobrych wieści z Barcelony…

str

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe