MORZE KAFKA?

  • 11.09.2019, 22:37
  • TOK
MORZE KAFKA?
W sobotnie popołudnie w pałacowej Galerii Feininger otwarta została wystawa Morze Kafka? Kuratorem artystycznym jest profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Zbigniew Bajek. Wystawa prezentuje prace uczestników międzynarodowego projektu „Kafka – przełamywanie granic”.

Połączenie literatury i sztuki jest odzwierciedleniem wizji artystycznej, w której autorzy  prac podjęli się interpretacji tekstów ( krótkich aforyzmów)  Kafki  i przełożenia ich na rysunki, grafiki, obrazy czy formy przestrzenne. Profesor Bajek podczas otwarcia wystawy przedstawił założenia projektu, opowiadał o kolekcji ponad 130 czarno – białych prac wykonanych różnymi technikami. Jak wspomniał  interpretacja myśli Kafki spotkała się z dużym zainteresowanie wśród  artystów i pedagogów prawie wszystkich uczelni iw Polsce oraz zagranicznych partnerów.  Dopełnieniem projektu okazały się również portrety pisarza, których powstało ponad czterdzieści. „Projekt Kafka- przełamywanie granic” spotyka młodych i dojrzałych, doświadczonych i tych, którzy  w dorosłość wstępują: spotyka osoby z różnych obszarów kulturowych …  ( prof. Zbigniew Bajek).

Wystawa prezentowana będzie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury we wrześniu i październiku.

 

mg

TOK

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe