Dożynki gminne 2019 w Nowogardzie

  • 04.09.2019, 10:43
  • str
Dożynki gminne 2019 w Nowogardzie
W sobotę, 31 sierpnia w Wołowcu barwnym korowodem z rekordową liczbą wieńców dożynkowych, gości tłumnie odwiedzających stoiska gastronomiczne, tematyczne i okolicznościowe wystawy oraz liczne występy artystyczne licznych zespołów artystycznych oraz narody i wyróżnienia dla rolników za ich ciężką pracę to tło nowogardzkiego Święta Plonów 2019.

Uroczystości które w tym roku zorganizowane zostały w Wołowcu tradycyjnie rozpoczęła msza św. w Kościele pw. św. Marcina skąd korowód dożynkowy udał się na teren boiska gdzie przygotowano scenę oraz różnorodne i barwne stoiska i prezentacje. Oficjalnego powitania oraz rozpoczęcia dożynek dokonał burmistrz Robert Czapla któremu towarzyszyli liczni goście – w tym, m.in.: samorządowiec, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Dariusz Wieczorek, senator RP - prof. Czesława Christowa, kandydatka do Sejmu RP Dorota Maślana, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie Stanisław Saniuk oraz przedstawiciele zarządu Powiatu Goleniowskiego, radni Powiatu Goleniowskiego i radni Rady Miejskiej w Nowogardzie a także m.in. przedstawiciele sąsiednich gmin i służb mundurowych.

Starostowie tegorocznych dożynek, państwo Kamila i Arkadiusz Skrobyranda na ręce burmistrza przekazali symboliczny bochen chleba ze zboża z tegorocznych zbiorów. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla zobowiązał się dzielić ten chleb sprawiedliwie i z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców a do aktu podzielenia się chlebem z dożynkowymi gośćmi zaprosił Dorotę Maślaną, Dariusza Wieczorka i Damiana Simińskiego.
Dożynkowe święto to także okazja do licznych konkursów towarzyszących i ubarwiających wydarzenie.

Pierwszą z takich konkurencji był konkurs na najładniejsze wieńce dożynkowe. Zdaniem komisji konkursowej największe uznanie zdobył wieniec z Sołectwa Wołowiec (nagroda 3000 zł), na drugim miejscu znalazł się wieniec z Czermnicy (2000 zł) ostatnie miejsce na podium przypadło Sołectwu Żabowo (1000 zł). Doceniono jednak trud i zaangażowanie twórców tych niepowtarzalnych dzieł sztuki i nagrodami finansowymi uhonorowano wszystkie zgłoszone do konkursu wieńce.

W trakcie dożynek ogłoszono też wyniki konkurs na „Najładniejszą Wieś Gminy Nowogard”. Komisja w składzie: Bożena Wieczorek, Lila Kaźmierowska i Damian Stanisławski przyznała I miejsce dla Błotna (nagroda 4000 zł), II miejsce dla Olchowa (3000 zł) i III miejsce dla Grabina (2000 zł).

W konkursie „Zadbaj o siedlisko bo to twoje środowisko”, I miejsce przyznano pani Marzenie Pietrasz z Miętna, II miejsce – pani Agacie Mańkowskiej z Karska oraz III miejsce – panu Markowi Razikowi z Orzechowa.
Nagrodzono również sołectwa biorące udział w corocznych Igrzyskach Sportowo – Rekreacyjnych. I miejsce zdobyła drużyna z Lestkowa, II miejsce – drużyna z Żabowa, III miejsce – Ostrzyca, IV miejsce – Bieniczki i V miejsce – Wojcieszyn.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę. Na dożynkowej scenie prezentowały się zespoły ludowe i estradowe współpracujące z Nowogardzkim Domem Kultury oraz gwiazdy wieczoru, zespoły – Skalars oraz Stereo. A do tanecznej zabawy zaprosił Adamiak Band.

str

Zdjęcia (85)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe