Gryfice: Obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

  • 02.09.2019, 11:03
  • str
Gryfice: Obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej
1 września, w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w Gryficach obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Gryficach.

Obchody z udziałem władz samorządowych z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, z wicestarostą powiatu gryfickiego Waldemarem Wawrzyniakiem oraz wiceprzewodniczącym Sejmiku Zachodniopomorskiego Zygmuntem Dziewguciem, przedstawicielami służb mundurowych, organizacji społecznych instytucji oświatowych, pocztów sztandarowych i mieszkańców Gryfic rozpoczęły się okolicznościową Mszą Św. w kościele pw. WNMP.

Po mszy uczestnicy uroczystości prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Red Swing Low Gryfice” przemaszerowali na Plac Zwycięstwa gdzie odbył się uroczysty apel.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł i wicestarosta powiatu gryfickiego Waldemar Wawrzyniak.

Uroczystość zakończyło złożenie pod pomnikiem przez uczestniczące w apelu delegacje wiązanek kwiatów oraz zapalonych zniczy.

Wiązanki kwiatów złożono także przed tablicą pamiątkową na ścianie Gryfickiego Domu Kultury.

str

Zdjęcia (85)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe