Lepiej zapobiegać niż leczyć. Podstawowe badania kontrolne z łatwością wykonasz we własnym domu

  • 02.09.2019, 00:59
  • Materiał Partnera
Lepiej zapobiegać niż leczyć. Podstawowe badania kontrolne z łatwością wykonasz we własnym domu Megamedic - ciśnieniomierz naramienny ZEWN
Niekończące się kolejki do lekarzy-specjalistów stanowią odwieczną bolączkę polskiej służby zdrowia, na którą żadna ekipa rządząca nie potrafi znaleźć skutecznej recepty. Ze zdrowiem nie ma żartów, dlatego trzeba regularnie sprawdzać najważniejsze parametry swojego organizmu – choćby ciśnienie tętnicze krwi. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy masz bogatą historię przebytych chorób lub zbliżasz się do zaawansowanego wieku. Bezczynne oczekiwanie na termin wizyty lepiej zamienić na systematyczne badanie własnego stanu zdrowia.

Zwykły pomiar ciśnienia pokaże Ci, w jakiej kondycji aktualnie znajduje się Twoje ciało

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i w pewnym podstawowym zakresie "wyręczyć" lekarzy i pielęgniarki. Wręcz przeciwnie – jeżeli specjaliści dostaną od Ciebie informacje o wynikach z określonego przedziału czasowego, takie dane stanowią dla nich bezcenną wiedzę, ułatwiającą postawienie prawidłowej diagnozy. To może zdecydowanie przyspieszyć wykrycie mniej lub bardziej groźnych przypadłości, takich jak zaburzenia hormonalne czy problemy z prawidłowym funkcjonowaniem nerek. Wtórne nadciśnienie tętnicze to poważny sygnał ostrzegawczy. Im wcześniej o nim wiadomo, tym skuteczniejsze leczenie będzie można zaordynować. Powyższe mogą okazać się także przyczyną pewnych przypadłości, a nie tylko ich efektem. Szkopuł w tym, że nadciśnienie długo przebiega niemal bezobjawowo. Zawroty głowy, bezsenność czy nagłe uderzeń gorąca należy potraktować jako ostatni dzwonek. Dlatego regularne mierzenie ciśnienia to zdrowy nawyk, który koniecznie trzeba w sobie wyrobić.

 

Podstawowy ciśnieniomierz naramienny kosztuje niewiele, a mimo to zapewni Ci rzetelne wyniki

 

Postęp technologiczny, jaki w branży medycznej dokonał się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, pozwala wykonywać podstawowe badania w domowym zaciszu. Eksperci z firmy Mega Medic zwracają uwagę na niemal idealną dokładność współczesnych urządzeń. Kosztujący sporo poniżej 100 zł ciśnieniomierz naramienny w zupełności wystarczy, aby mieć pełną kontrolę nad sytuacją. Oczywiście precyzyjnego sprzętu należy używać w odpowiedni sposób:

  • przed pomiarem nie spożywać żadnych posiłków
  • utrzymywać pozycję siedzącą, z całymi plecami na oparciu
  • nogi rozstawić luźno, stopy muszą mieć równomierny kontakt z podłożem
  • rękaw ciśnieniomierza założyć bezpośrednio na nagie ciało
  • przedramię oprzeć o blat, utrzymywać je na wysokości serca
  • nie rozmawiać, nie denerwować się, oczyścić umysł

Niedotrzymanie którejś z powyższych zasad będzie skutkować sztucznym zawyżeniem pomiaru. Jeżeli wynik utrzymuje się w przedziale 90/60 – 140/90 mm Hg, to oznacza że mieści się w przyjętej normie. Rzecz jasna im bliżej górnej granicy, tym bardziej trzeba pomyśleć nad konsultacjami z lekarzem.

Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe