Artystyczne Spotkania Przyjaciół – poplenerowa wystawa

  • 24.08.2019, 12:42
  • str
Artystyczne Spotkania Przyjaciół – poplenerowa wystawa
W piątek 22 sierpnia w Pałacu „PTASZYNKA” w Rybokaertach odbyła się robocza poplenerowa wystawa prac będącym efektem pracy 22 autorów z Polski i Niemiec którzy uczestnicząc w warsztatach i sesjach plenerowych na terenie miejscowości powiatu gryfickiego co znalazło odbicie w różnorodnych prezentacjach które – jeszcze trochę na surowo – mogliśmy zobaczyć w plenerowej ekspozycji w pałacowym ogrodzie.

Tradycją Artystycznych Spotkań Przyjaciół jest, że spotykają się w ich trakcie twórcy z różnych dziedzin a wspólny twórczy pobyt sprzyja wymianie doświadczeń i inspiracji do nowego spojrzenia na swój sposób atrystycznej realizacji.

Wśród uczestników tegorocznych – warto podkreślić – Jubileuszowych XX Artystycznych Spotkań Przyjaciół Gryfice – Rybokarty - tradycyjnie dominowali fotograficy i malarze ale też nie zabrakło miejscowych artystów z Gryfic zajmujących się tworzeniem prac w ceramice i szyciem patchworków. Artyści przeprowadzili również warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. A trwałym efektem tegorocznych spotkań dla Rybokart będzie efekt pleneru rzeźbiarskiego “Rzeźbimy i witacze robimy” w Rybokartach zorganizowanego przez Sołtysa, Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich w Rybokartach.

Uczestnicy spotkań mocno podkreślili doskonałą atmosferę do pracy i świetne warunki jaki uczestnikom zapewniali właściciele Pałacu.

W piątkowym spotkaniu moglismy spotkać przedstawicieli, a ściślej mówiąc przedstawicielki gryfickiego samorządu, - panie wiceburmistrz Gryfic Marzenę Domaradzką, sekretarz gminy i radną Teresę Domagalską.

Plenerową wystawę uświetnił też wspaniały koncert Marii Radoszewskiej którą kilka dni temu mieliśmy przyjemność gościć też na koncercie w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego.

Pełne podsumowanie i prezentacja prac organizowanych przez Gryficki Dom Kultury już niedługo będziemy mogli zobaczyć na oficjalnej wystawie w Gryfickim Domu Kultury

Zapraszam do załączonej fotorelacji:

str

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe