„Muzyczna podróż bez granic” to już przedostatni koncert w Ogrodzie Japońskim

  • 24.08.2019, 11:05
  • str
„Muzyczna podróż bez granic” to już przedostatni koncert w Ogrodzie Japońskim
W niedzielę 18 sierpnia w ramach "Gryfickiego Lata Muzycznego" w Ogrodzie Japońskim w Gryficach mieliśmy okazję do spotkania z urokliwym kwartetem FAIRY LADIES w koncercie „Muzyczna podróż bez granic”.

Muzyczna podróż bez granic to podróż po muzyce: wiedeńskiej, amerykańskiej, węgierskiej i włoskiej. Starannie dobrany repertuar i doskonałe wykonanie a także doskonały kontakt z publicznością powodują, że koncert na długo pozostanie w pamięci gryfickiej publiczności zebranej pośród wspaniałej scenerii Parku Japońskiego.  

W składzie FAIRY LADIES usłyszeliśmy i zobaczyliśmy – bo uroda pań doskonale koresponduję z „urodą” wykonywanej przez nie muzyki Magdalenę Motyl (sopran), Olivię Ugha (sopran), Marię Radoszewską (skrzypce, wokal), Olhę Bila (fortepian).

W trakcie koncertu wśród publiczności mogliśmy zauważyć fotografików uczestniczących w „Artystycznych Spotkaniach Przyjaciół” robili wiele zdjęć warto więc odwiedzić poplenerową wystawę jaką tradycyjnie zorganizuje Gryficki Dom Kultury – niektórzy mogą się znaleźć na prezentowanych tam zdjęciach.

Aż szkoda, że Gryfickie Lato Muzyczne dobiega końca, jeszcze w najbliższą niedzielę zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta i pozostanie nam czekać na kolejne lato – a zgodnie z zapewnieniami dyrektor Gryfickiego Domu Kultury Róży Szuster w przyszłym roku tę spotkamy się ze wspaniałą muzyką w Japońskim Ogrodzie.

W ramach prezentacji młodych talentów z przed koncertem zaprezentowały się dwie utalentowane artystki z Ogniska Muzycznego GDK z klasy gitary prowadzonej przez Michała Bierwiaczonka w klasycznym repertuarze.

Natalia Grudzień wykonała trzy utwory – Andante Op 30 nr 1 Fernando Sora, Andantino – Fernando Carulliego i Łzy w deszczu Joe Satrianiego.

Kasia Dębicka wykonała Chorał z Kantaty 147 w transkrypcji na gitarę klasyczną Jana Sebastiana Bacha.

W najbliższą niedzielę Koncert Trzech Tenorów  - wystąpią Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Ruta - zapraszamy

str

Zdjęcia (62)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe