„Camera Obscura” nowa wystawa w „Muzeum i Galerii "Brama"

  • 21.08.2019, 11:07
  • str
„Camera Obscura” nowa wystawa w „Muzeum i Galerii "Brama"
W poniedziałek 19 sierpnia w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Camera Obscura w poszukiwaniu światła".

Zdjęcia autorstwa Ryszarda Poprawskiego. zostały wykonane przy pomocy otworkowej techniki fotograficznej, która jest wielką pasją autora. Fotografia otworkowa jest łącznikiem pomiędzy starożytnością a współczesnością - jest czymś ponadczasowym. Niektórzy twierdzą, że mimo rozwoju fotografii cyfrowej zdjęcia bezsoczewkowe są niezwykłą alternatywą dla fotografii artystycznej – mówi autor.

Wystawa wpisuje się w program Artystycznych Spotkań Przyjaciół  Rybokarty- Gryfice 2019 stąd udział w wystawie wielu uczestników imprezy ale nie zabrakło też „stałych” gryfickich miłośników sztuk plastycznych.

O autorze:
Ryszard Poprawski, rocznik 56. Z wykształcenia elektronik. Od 20 lat zawodowo związany z drukarniami gdzie zajmuje się przygotowaniem materiałów do druku. Mieszkaniec Zielonej Góry. Pierwsze świadome fotografowanie zaczął 40 lat temu. Najpierw była to fotografia klasyczna czarno-biała następnie barwna a obecnie fotografia cyfrowa. Pierwsze artystyczne kroki stawiał w Lubuskim Towarzystwie Fotograficznym. Obecnie jest członkiem grupy FGT Kontur w Szczecinie.
Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii oraz Hiszpanii. Miał trzy wystawy indywidualne. Wieloletni uczestnik i współorganizator warsztatów fotograficznych w Broniszowie, Gryficach i Świnoujściu. Prowadził zajęcia z technik szlachetnych takich jak papiery solne, talbotypia, cyjanotypia oraz guma.
Ulubionymi tematami w fotografii jest portret i fotografia sportowa. Wielką pasją od wielu lat jest fotografia otworkowa oraz konstruowanie aparatów pinholowych. Od początku uczestnik Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO w Jastrzębiu Zdroju oraz Światowego Dnia Fotografii Otworkowej ( Worldwide Pinhole Photography Day )

 

Wystawa będzie czynna przez sierpień i wrzesień 2019 r. w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach.

Zapraszam do fotorelacji:

str

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe