XI Sesja Rady Miejskiej w Gryficach

  • 23.08.2019, 09:30
  • str
XI Sesja Rady Miejskiej w Gryficach
Po wakacyjnym „spowolnieniu” samorządowcy w powiecie gryfickim powrócili do pracy. W środę 21 sierpnia obradowali gryficcy radni na XI sesji i należy odnotować kilka ważnych dla miasta i gminy decyzjach.

Na początek podjęto uchwałę o zapewnieniu środków na - najprościej mówiąc – wykup terenów pod budowę obwodnicy Gryfic. Pojawiały się głosy, że problemy z przetargiem na wyłonienie wykonawcy tej od lat oczekiwanej inwestycji mogą się wiązać z brakiem współpracy ze strony gminy Gryfice. Prace nad przygotowaniem stosownej dokumentacji były prowadzone i na chwilę obecną ustalono, że trzeb będzie wykupić grunty o powierzchni ok. 18 ha i wg. najbardziej pesymistycznych kalkulacji trzeba na to przeznaczyć kwotę ok. 8 mln złotych i takie pieniądze są przewidziane do wykorzystania – oczywiście w kolejnych transzach przez kolejne etapy realizacji inwestycji czyli do 2025 roku.

Drugą ważną decyzją jest dotacja w kwoty 200 000 złotych na realizację remontu kolejnego odcinka ul. Wałowej. To chyba w centrum miasta najbardziej wstydliwa droga a tak naprawdę kawałek terenu tylko z funkcji użytkowej nazywany drogą. Powiat Gryficki z niewiadomych względów przeprowadził modernizację dwóch pierwszych fragmentów ulicy Wałowej które były w zdecydowanie lepszym stanie technicznym. Może wsparcie finansowe z gminnej kasy pozwoli na możliwie sprawne usunięcie tego – nie waham się użyć takiego określenia – „wrzodu” na wizerunku miasta.

Godna odnotowania jest też decyzja o nadaniu nazwy – remontowanemu właśnie skwerowi - przy ulicy 11 listopada nazwy „Skwer Kresowian i Sybiraków”. To godne miejsce dla uczczenia gryfickich pionierów którzy po tragedii II wojny światowej – wypędzeni ze swoich domów na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej tutaj znaleźli swoje nowe miejsce na ziemi. To odpowiedź na inicjatywę pani Prezes Koła Związku Sybiraków w Gryficach Jadwigi Mielczarczyk z mocnym wsparciem działaczy Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic a oficjalne uroczystości odania skweru do użytku odbędą się w niedzielę 15 września.

Znalazły się też pieniądze na wsparcie zakupów sprzętu ratowniczo gaśniczego dla jednostek OSP w Gryficach, Ościęcinie, Górzycy i Trzygłowie oraz remont strażnicy w Kukaniu.

str

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe