FAMY CZWARTKOWE - 22 sierpnia 2019

  • 21.08.2019, 21:02
  • Daniel Źródlewski
FAMY CZWARTKOWE    -    22 sierpnia 2019 © HEIMA
Z prędkością 59 węzłów, niczym rozszalały stuningowany „Bielik”, zmierzamy do finałowej przystani. Czwartek na Famie to znów festiwal artystycznych różnorodności. Będzie bardzo teatralnie, bardzo muzycznie i bardzo literacko. I wszystko bardzo za darmo.

Ostanie spotkanie z cyklu MIEJSCA LITEARTURY. TAK ŻYJĘ odbędzie się o 16:00 w klimatycznej El Papa Cafe Hemingway (ul. Bohaterów Września 69), a zdominują je uczestnicy famowskich warsztatów SEKCJI LITERACKIEJ. Można spodziewać się odważnych form literackich.

Bardzo ciekawie zapowiada się festiwalowa triada wydarzeń w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury  (ul. Wojska Polskiego 1, wejście od ul. Matejki). Na początek (17:45) scenę przejmą uczestnicy festiwalowej SEKCJI WOKALNEJ. Młodzi wokaliści pracowali niestrudzenie przez cały Festiwal pod kierunkiem Anny Serafińskiej oraz Szymona Wójcińskiego. W repertuarze koncertu SOUND OF FAMA znalazły się najsłynniejsze piosenki estradowe i musicalowe wszech czasów. Nie zabraknie przebojów gigantów piosenki europejskiej i polskiej.

Później ich miejsce zajmie stołeczny RESORT KOMEDII o absurdalnym poczuciu humoru i niebywałej wrażliwości. Wysłuchacie jedynej w swoim rodzaju, tworzonej na żywo, improwizowanej audycji radiowej. RADIO RESORT rozpocznie nadawanie o godzinie 19:45.

O 20:45 na Famie wydarzy się coś absolutnie niepowtarzalnego i oryginalnego. Na scenie MDKu odbędzie się MUSICAL IMPROWIZOWANY. Tak, to brzmi jak oksymoron, ale jednak się wydarza. Improwizatorzy, aktorzy i wokaliści związani z warszawskim KLUBEM KOMEDIOWYM, zainspirowani musicalami improwizowanymi w USA, postanowili pokonać racjonalne myślenie i porwać się na taki eksperyment. Na żywo, bez jakichkolwiek ustaleń, na oczach publiczności stworzą pełnowymiarowy i zawsze niepowtarzalny spektakl muzyczny. Wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie improwizowane tu i teraz: sceny, dialogi, piosenki, a nawet choreografia.

Czwartkowy maraton artystyczny zakończymy muzycznie w Hali w Basenie Północnym (Marina, ul. Jachtowa 1). Zacznie SZYMONMÓWI czyli bydgoski songwriter Szymon Żurawski wraz z zespołem. Usłyszycie popowe piosenki zatopione w sosie lat 80. i 90., posypane folkiem. Początek o 22:15.

I na koniec zespół prosto z Łodzi, o intrygującej, onirycznej aurze – HEIMA. Charakter ich utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Start o 23:15.

49. Festiwal Fama odbywa się w dniach 15-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny.

 

 

22 SIERPNIA, CZWARTEK

 

MIEJSCA LITERATURY. TAK ŻYJĘ | SEKCJA LITERACKA CZYTA – uczestnicy warsztatów

 

16:00

El Papa Cafe Hemingway

ul. Bohaterów Września 69, Świnoujście

PK

 

Prezentacja efektów pracy warsztatowej uczestników sekcji literackiej.

 

RESORT KOMEDII – spektakl improwizowany RADIO RESORT

 

17:45

Miejski Dom Kultury

ul. Wojska Polskiego 1, Świnoujście

PK

 

RESORT KOMEDII | Niezależna scena komediowa w Warszawie. Przez dwa lata aktywnej działalności komiczki i komicy związani z tym miejscem stworzyli swój własny styl, oparty na absurdalnym poczuciu humoru i niebywałej wrażliwości. Poznajcie stały skład tego wyjątkowego miejsca, który ma na swoim koncie wiele autorskich spektakli, m.in.: Spektakl w ciemności, Średni trzydziestoletni, 90’s Tv Show, Future Shock, Plebiscyt Głupoty, czy Festiwal Piosenki Miłosnej. Skład Resortu Komedii to osoby o różnych charakterach i osobowościach, których indywidualne cechy, umiejętności i doświadczenie sceniczne tworzą jedyne w swoim rodzaju połączenie. Możecie razem z nimi śmiać się i wzruszać, śpiewać piosenki i słuchać historii zagubionych w rzeczywistości trzydziestolatków. Resortowy skład otrzymał na festiwalu Fama 2018 roku Nagrodę im. Maksa Szoca za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną.

 

RADIO RESORT | Wysłuchacie jedynej w swoim rodzaju, tworzonej na żywo audycji radiowej.

 

Skład: Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agata Rozbicka, Agnieszka Matan, Norbert Bajan, Grzegorz Uzdański, Maciej Kaczyński, Jakub Weltrowski.

 

www.facebook.com/resortkomedii

 

SOUND OF FAMA – koncert premierowy | SEKCJA WOKALNA, kier. muz.: A. SERAFIŃSKA, SZ. WÓJCIŃSKI

 

18:45

Miejski Dom Kultury

ul. Wojska Polskiego 1, Świnoujście

PK

 

SOUND OF FAMA | Koncert premierowy przygotowany podczas Famy przez uczestników sekcji wokalnej, prezentujący najsłynniejsze piosenki estradowe i musicalowe wszech czasów (Irvinga Berlina, Georga Gershwina, Duka Ellingtona, Cole Portera, Quincy Jonesa, Stevie Wondera) oraz gigantów piosenki europejskiej (Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jaquesa Brella, Andrew Lloyd Webera) i polskiej: Ewy Bem, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego).

 

MUSICAL IMPROWIZOWANY – spektakl

 

20:45

Miejski Dom Kultury

ul. Wojska Polskiego 1, Świnoujście

WS

 

Tradycja improwizacji teatralnej narodziła się w USA, gdzie do dziś działają najważniejsze szkoły. Obecnie improwizacja teatralna to międzynarodowa społeczność i odrębna dziedzina sztuki, posiadająca własne sceny, szkoły, podręczniki, systemy treningowe, festiwale oraz widzów.

 

MUSICAL IMPROWIZOWANY | To brzmi jak oksymoron. Ale jednak się to wydarza. Improwizatorzy, aktorzy i wokaliści związani z warszawskim Klubem Komediowym, zainspirowani musicalami improwizowanymi w USA postanowili pokonać racjonalne myślenie i porwać się na taki eksperyment. Przy akompaniamencie kompozytorki Joanny Kucharczyk, na żywo, bez jakichkolwiek ustaleń, na oczach publiczności tworzą pełnowymiarowy i zawsze niepowtarzalny spektakl muzyczny. Wszystko, co wydarza się na scenie, jest improwizaowane tu i teraz: sceny, dialogi, piosenki, a nawet choreografia. W 2018 roku Musical Improwizowany wystąpił na 10th New York Musical Improv Festival, będąc jedynym projektem z Europy. Członkowie Musicalu stale szkolą się wokalnie i improwizatorsko u wybitnych nauczycieli z całego świata.

 

„Szok! To niewiarygodne, że wszystko powstaje w czasie rzeczywistym. Ja rozumiem, że można improwizować, ale na poczekaniu wymyślać do tekstu melodie. I to nie są byle jakie melodie tylko ambitne frazy bardzo dobrze zaśpiewane. Podziwiam i zawsze chętnie wracam.” – Małgorzata Walewska

 

„Lubię tych wariatów! Bawiłem się świetnie!” – Jacek „Budyń” Szymkiewicz

 

www.facebook.com/musical.improwizowany

 

SZYMONMÓWI – koncert

 

22:00

Hala w Basenie Północnym

ul. Jachtowa 1 [przy Porcie Jachtowym OSIR], Świnoujście

PK

 

SZYMONMÓWI | Bydgoski songwriter Szymon Żurawski. Oparte na charakterystycznym głosie piosenki opowiadają o problemach otaczającego i przytłaczającego go świata oraz trudnych relacjach z ludźmi. Z perspektywy ulic końcówki dekady próbuję pokazać wszystkim swój wycinek prawdy. Popowe piosenki zatopione w sosie lat 80. i 90., posypane folkiem. Osiągnięcia: Wyróżnienie w kategorii Debiut na Festiwalu Fama 2016, Główna Nagroda Maratonu Piosenki Osobistej 2018.

 

Skład: Szymon Żurawski – wokal, gitara, Jacek Wieczorkowski – perkusja, Jarosław Kasprzak – gitara, Marcin Bocian – bas, Katarzyna Łopata – wokal, Tomek Michalczewski – wizualizacje.

 

www.facebook.com/szymciokrol

 

https://www.youtube.com/watch?v=2SIAhV85IeA

 

HEIMA – koncert

 

23:00

Hala w Basenie Północnym

ul. Jachtowa 1 [przy Porcie Jachtowym OSIR], Świnoujście

PK

 

HEIMA | Zespół tworzy piątka młodych muzyków z Łodzi, pierwotnie zrzeszonych wspólną znajomością oraz wewnętrzną potrzebą tworzenia autorskiej muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie pomimo ogromnego zróżnicowania, tworząc połączenie o intrygującej, onirycznej aurze.

 

Zespół powstał pod koniec 2017 roku w Łodzi z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki, songwriterki tzw. „dziewczyny z gitarą”, prezentującej wcześniej swój talent na ulicy Piotrkowskiej. Nagrania jej ulicznych występów wzbudzały coraz większe zainteresowanie wśród internautów, co spowodowało, że pojawił się pomysł na wzbogacenie jej autorskich utworów o inne instrumenty, a w konsekwencji stworzenia zespołu. Wokal Olgi w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną, tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół na swoim koncie ma już występ m.in. podczas ostatniej edycji letnich koncertów w ramach Songwriter Łódź Festival 2018 przed zespołem Sonbird oraz jako support zespołu Ted Nemeth w związku z 7. urodzinami klubu DOM na OFF Piotrkowska w Łodzi.

 

Skład: Olga Stolarek – śpiew, gitara, Paweł Pałyga – gitara, Maciej Gutowski – gitara basowa, Tobiasz Obrębski – trąbka, Mariusz Sławik – perkusja.

 

www.facebook.com/HeimaIsOurHome

 

https://www.youtube.com/watch?v=iE66ALlZxb8

Daniel Źródlewski

Zdjęcia (4)

© MUSICAL IMPROWIZOWANY
© RESORT KOMEDII
© SEKCJA LITERACKA
© SZYMONMÓWI, fot. Miło Cię Widzieć, @milocw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe