IX MEMORIAŁ JANUSZA POLUBCA i I MEMORIAŁ MARCINA LABUDY ZA NAMI

 • 17.08.2019, 10:24
 •   GRZEGORZ RATAJCZYK
IX MEMORIAŁ JANUSZA POLUBCA i I MEMORIAŁ MARCINA LABUDY ZA NAMI
W każdym sportowym przedsięwzięciu chodzi o dobrą zabawę w duchu fair play, tak ta impreza dzisiaj miała wyjątkowy charakter, gdyż była poświęcona wyjątkowym postaciom.

Memoriał Janusza Polubca jest tradycyjną coroczną sportową imprezą. W tym roku odbyła się IX edycja. Janusz był  wychowankiem Regi Trzebiatów a w swojej przygodzie z futbolem reprezentował także barwy Arkonii Szczecin, Iny Goleniów, Floty Świnoujście i Nasiennika Gryfice. Po zakończeniu czynnego uprawiania sportu był wieloletnim trenerem drużyny seniorów płotowskiej Polonii aż do 2007 roku.  22 października 2010 roku zmarł nagle w wieku 53 lat zostawiając w żałobie środowisko sportowe całego regionu. To jeden z symboli potęgi płotowskiej piłki i sukcesów ligowych. To człowiek, któremu za sportowe dokonania należy się ogromny szacunek i pamięć o jego osobie.

Memoriał Marcina Labudy rozgrywamy po raz pierwszy i muszę powiedzieć, ze dużo za wcześnie. Miał niespełna 24 lata. Piłkarską karierę rozpoczynał w Szkółce Piłkarskiej Diego w Gryficach. Później występował w Błękitnych Trzygłów, Sparcie Gryfice i Orle Prusinowo, a ostatnie 2 lata spędził w Polonii Płoty.  Zrobił w tym czasie ogromny krok do przodu i stawał regularnie w bramce Polonii. 16 czerwca 2018 jego nagła, niespodziewana śmierć wywołała szok w naszej drużynie, drużynie Polonii Płoty.

         Niewiarygodne, jak ten czas leci – od pomysłu do realizacji, przez dziewięć kolejnych lat maszyna organizacyjna toczy się nieprzerwanie, zbierając szerokie grono wolontariuszy zainteresowanych bezinteresowną pracą. To już dziewięć lat razem! Ogromnie cieszy, że rywalizacja w duchu Memoriału Janusza Polubca i I Memoriału Marcina Labudy, łącząca wysiłek i sportowe ambicje z fantastyczną towarzyską atmosferą przyciąga rokrocznie tak wielu zawodników. Przejdźmy jednak do tego, co działo się w tym roku na Stadionie Miejskim w Płotach. W turnieju udział wzięło sześć  drużyn podzielonych na dwie grupy po trzy drużyny. W fazie grupowej każdy zespół rozegrał po dwa spotkania. Drużyny, które po meczach grupowych zajęły trzecie miejsca w swoich grupach rozegrały mecz o miejsca 5-6, drużyny z drugich zagrały o miejsca 3-4, a zwycięzcy grup zagrały o miejsca 1-2.

GRUPA ,,A”

 

1.

2.

3.

PKT.

BRAMKI

MIEJSCE

 1. Polonia Płoty

 

10 - 1

4 - 0

6

15 - 1

I

 1. Zieloni Wyszobór

1 - 10

 

1 - 2

0

1 - 12

III

 1. Reprezentacja ZZPN

0 - 4

2 - 1

 

3

2 - 5

II

 

GRUPA ,,B”

 

1.

2.

3.

PKT.

BRAMKI

MIEJSCE

 1. Gardominka Mechowo

 

0 - 0

0 - 1

1

0 - 1

III

 1. Sowianka Sowno

0 - 0

 

2 - 0

4

2 - 0

I

 1. Lotnik Czarne

1 - 0

0 - 2

 

3

1 - 2

II

 

MECZE O MIEJSCA:

5-6 Zieloni Wyszobór – Gardominka Mechowo 3 : 0

3-4 Reprezentacja ZZPN – Lotnik Czarne 2 : 3

1-2 Polonia Płoty – Sowianka Sowno 1 : 0

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

 1. Polonia Płoty
 2. Sowianka Sowno
 3. Lotnik Czarne
 4. Reprezentacja ZZPN w Szczecinie
 5. Zieloni Wyszobór
 6. Gardominka Mechowo

 

Królem Strzelców został Mariusz Stachowiak – Polonia Płoty

Najlepszym Bramkarzem został Bartłomiej Barcik Reprezentacja ZZPN

Najlepszym zawodnikiem został Kamil Lewandowski – Polonia Płoty

      Z tego miejsca chciałbym podziękować:  żonie Janusza Polubca Pani Teresie Polubiec, Państwu Ewie  i Arturowi Labuda wraz z rodziną, Panu Burmistrzowi Radosławowi Mackiewicz, Przedstawicielowi ZZPN w Szczecinie Panu Julianowi Bumbul, Radnym Annie Bugzel i Arturowi Nabrzewskiemu, sponsorom i wszystkim przybyłym bez których nie byłaby możliwa organizacja. Trenerom i zawodnikom - za cudowną atmosferę, walkę fair play, możliwość konfrontacji z zespołami z którymi na co dzień nie mamy okazji grać. Podziękować wszystkim osobom i instytucjom, fundatorom nagród oraz tym, którzy udzielili finansowego, technicznego i medialnego (ECHO Tygodnik Regionalny – Stanisław Razmus) oraz logistycznego wsparcia przy organizacji imprezy.

        Osobne słowa podziękowania należą się wszystkim wspaniałym członkom Zarządu LKS „Polonia Płoty”, których zaangażowanie, operatywność oraz profesjonalizm zasługują na słowa uznania, a szczególne słowa podziękowania i serdeczne dziękuję kieruję do Andrzeja Hrynkiewicza za przygotowanie poczęstunku.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

 

 

PREZES LKS POLONIA PŁOTY

                                                                                                                                                                                                                                                   GRZEGORZ RATAJCZYK

 

  GRZEGORZ RATAJCZYK

Zdjęcia (57)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe