Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewo" już w Gminie Płoty

  • 17.08.2019, 07:16
  • str
Akcja "Jedno dziecko, jedno drzewo" już w Gminie Płoty
W siedzibie Nadleśnictwa Resko został podpisany akt intencyjny o przystąpieniu do programu w siedzibie Nadleśnictwa Resko z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie o przystąpieniu Gminy Płoty do programu "Jedno dziecko, jedno drzewo". Dokument podpisali dyrektor RDLP w Szczecinie Andrzej Szelążek oraz burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz. W trakcie spotkania dokument o przystąpieniu do programu podpisali też burmistrz Reska i wójt gminy Radowo Małe.

Pomysł realizacji projektu stworzył Polak mieszkający na co dzień w szwajcarskiej Lozannie. Kilka miesięcy temu pozytywnie zainteresował nim Ministerstwo Środowiska. Temat – „jedno dziecko, jedno drzewo”, łączy misję Lasów Państwowych, którą jest ochrona przyrody z misją działalności na rzecz społeczeństwa – mówi Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska.

Pilotażową akcję sadzenia pamiątkowych drzew rozpoczęli leśnicy ze szczecineckiej dyrekcji Lasów Państwowych. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie akcja została zapoczątkowana 14 maja br. sadzeniem w Cerkwicy (teren Nadleśnictwa Gryfice). Sadzenie odbyło się w ramach uczczenia jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Posadzonych zostało 95 dębów, w tym: jeden Dąb niepodległości – poświęcony przez Papieża Franciszka, jak również dęby posadzone przez rodziców nowonarodzonych dzieci.

Założenia ogólne akcji:

- upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii Polski i Lasów Państwowych, w tym jubileuszu 95-lecia istnienia PGL LP – znakiem pamięci będą drzewa, sadzone przez rodziców z terenu Gmin Płoty, Resko,  Radowo Małe, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do końca sierpnia br.,

- realizacja projektu w nadleśnictwach wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie w terminie: wrzesień-październik br.,

- posadzenie drzew na terenach poza lasami, należących do samorządów,

- organizacja wydarzenia przez Nadleśnictwo Resko w zakresie: ustalenie z samorządem gminnym lokalizacji, wyznaczenie terminu sadzenia, przygotowanie regulaminu uczestnictwa w akcji oraz porozumienia o współpracy, przygotowanie sadzonek oraz pamiątkowych tabliczek, promocja wydarzenia.

Zgodnie z porozumieniem rodzice dzieci z gminy Płoty urodzonych w 2019 roku będą mogli posadzić im drzewa w stworzonej w tym celu parkowej alei – do każdego drzewka będzie dołączona tabliczka z imieniem dziecka.

Akcja obejmuje dzieci urodzone od stycznia do 22 lipca br. Rodzice z Gminy Płoty którzy chcieliby posadzić pamiątkowe drzewko wszelkie informacje mogą uzyskać w Urzędzie Miejskim pod nr tel. 501-528-128.

 

str

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysztof
Krzysztof 30.09.2019, 10:47
Dobra akcja. Przywiązuje młodzież do regionu. Po latach można wrócić i powiedzieć, że to moje drzewo. Jakieś upominki dla rodzin przygotowano?

Pozostałe