O Hrubieszowie w Trzebiatowie- spotkanie z Mirosławem Dąbrowskim

  • 08.08.2019, 21:25
  • TOK
O Hrubieszowie w Trzebiatowie- spotkanie z Mirosławem Dąbrowskim
6 sierpnia br. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z panem Mirosławem Dąbrowskim. Człowiek o wielu talentach. Pochodzi z Hrubieszowa. Jako lekkoatleta występował w II-go ligowej drużynie „ Unii Hrubieszów”. Od 1997 r. z dobrym skutkiem zajmuje się unihokejem oraz twórczością literacką. Jest twórcą komiksów i postaci Hrubcia oraz bajek o tym bohaterze: „Cztery Pory Roku według Hrubcia”, „Hrubcio wśród Gotów”, „Hrubcio na unihokejowym szlaku”, „Hrubcio i jego miasto”, Kolorowanka „ Koloruj z Hrubciem Hrubieszów miasto z klimatem”

Na spotkaniu wysłuchaliśmy kilku opowieści dotyczących Hrubieszowa jak i historii postaci , które szczególnie zaznaczyły się w dziejach miasta. „Pamiętajmy o czasach dawnych , nie utraćmy naszej tożsamości”- tak brzmi cytat  z jednej z książek. Nasz gość związany jest również naszą drużyna unihokeja MLUKS Jedynka Trzebiatów, którą wraz z panem Arturem Cirockim trenował. Były żarty , wspomnienia i porównania z naszym miastem –Trzebiatowem. A na pożegnanie zaśpiewaliśmy jedną z piosenek szantowych, która towarzyszy drużynom podczas zgrupowań.

K.K

TOK

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe