W SP nr 1 w Nowogardzie powstaje klasa sportowa

  • 07.08.2019, 19:12
  • str
W SP nr 1 w Nowogardzie powstaje klasa sportowa
We wtorek 06 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyło się spotkanie burmistrza Nowogardu z przedstawicielami Związku Piłki Ręcznej w sprawie utworzeniem klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 1.

W spotkaniu wzięli udział: Jakub Tarczykowski – Prezes Zarząd Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej, Jarosław Szymaniak – koordynator ośrodków sportowych Związku Piłki Ręcznej województwa zachodniopomorskiego, Marcin Wolny – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowogardzie, Anna Łysiak – dyrektor SP 1 w Nowogardzie, Marta Kazimierowska – kierownik ZEAS w Nowogardzie oraz przedstawiciele mediów.

Burmistrz Nowogardu Robert Czapla od wielu lat aktywnie wspiera rozwój rozwój sportu i kultury fizycznej, szczególnie dzieci i młodzieży. W Nowogardzie są żywe tradycje piłki ręcznej, działają kluby zrzeszające różne pokolenia sportowców tej dyscypliny, od oldbojów po najmłodszych adeptów. Przy Szkole Podstawowej nr 1 od lat działa i odnosi znaczące sukcesy klub piłki ręcznej "Jedyneczka" i to na bazie tego klubu rozpocznie w SP 1 działalność klasa sportowa już od września tego roku.
W trakcie spotkania Burmistrz Robert Czapla oraz Jarosław Szymaniak - koordynator Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej w województwie zachodniopomorskim podpisali umowę o utworzeniu w Nowogardzie pierwszej klasy sportowej.

Dzięki podpisanej umowie, uczniowie klasy sportowej zamiast standardowych 4 godzin będą mieli 10 godzin zajęć fizycznych w tygodniu. Na chwilę obecną szkoleniem będą objęci tylko chłopcy, ale jak podkreślali sygnatariusze umowy jeśli program w tym kształcie się powiedzie to nic nie stoi na przeszkodzie aby został rozszerzony na grupę dziewcząt i kolejne roczniki uczniów. Klasa sportowa musi liczyć nie mniej niż 12 osób a uczestnictwo w programie to również bogatsze wyposażenie szkoły w sprzęt sportowy, szkolenia i opieka medyczna dla młodych adeptów piłki ręczne. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu a prowadzony przez Związek Piłki Ręcznej. Uczniowie klasy sportowej będą przechodzili konsultacje, najpierw na szczeblu wojewódzkim a następnie krajowym w celu oceny ich umiejętności i ewentualnego kształtowania dalszej kariery zawodniczej w piłce ręcznej.

Aby zostać uczniem klasy sportowej należy spełnić dodatkowe wymagania jak bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza specjalistę medycyny sportowej, zaliczenie próby sprawności fizycznej oraz pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów a także odpowiednie osiągnięcia w nauce. Oznacza to, że klasa sportowa może być ważnym czynnikiem dyscyplinującym i stanowiącym dodatkową motywację do lepszych osiągnięć w nauce.

str

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe