Gryfice uczciły 75. rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego

  • 01.08.2019, 20:15
  • str
Gryfice uczciły 75. rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego
Już od rana z głośników Gryfickiego Domu Kultury można było usłyszeć audycje i pieśni powstańcze.

1 sierpnia 1944 r. o godz. 17 ogłoszono godzinę „W” – moment wybuchu Powstania Warszawskiego – wielkiego patriotycznego zrywu mieszkańców okupowanej Warszawy.

W Gryficach w 75. rocznicę tego wydarzenia o godz. 17.00 zawyły syreny alarmowe a na Placu Zwycięstwa przy namalowanej wcześniej „kotwicy” zebrali się mieszkańcy oddając hołd bohaterom tamtego wydarzenia – poległym i żywym powstańcom.

Inicjatorem spotkania na Placu Zwycięstwa był  Związek Drużyn ZHP „Rega” w Gryficach. Na wezwanie harcerzy przybyło ok. 150 osób. Gdy o godz. 17.00 zawyły syreny alarmowe chwilą ciszy i zadumy zareagowało też większość przechodniów na ulicach miasta.

Trwający już 74 lata okres pokoju to zasługa patriotycznego zrywu całego narodu, w czym znaczący udział mieli Warszawscy Powstańcy z 1944 roku.

Naszym najważniejszym obowiązkiem jest pamiętać i przypominać młodemu pokoleniu aby nie musiało przeżywać okropności wojny.

Cześć i Pamięć Bohaterom.

str

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe