Google Ads i pozycjonowanie stron, dwa sposoby na marketing internetowy

  • 18.07.2019, 11:28
  • Żródło: Materiał Partnera
Google Ads i pozycjonowanie stron, dwa sposoby na marketing internetowy
Marzeniem każdego, kto działa w internecie jest to, żeby jego strona www była licznie odwiedzana, co bez wątpienia przekłada się na sprzedaż oferowanych produktów lub usług. Masz podobne ambicje? Czujesz, że marketing internetowy Twojej firmy kuleje i wymaga radykalnych zmian? Pomoże Ci agencja interaktywna, specjalizująca się w pozycjonowaniu stron i prowadzeniu kampanii reklamowych. Zanim jednak podpiszesz z nią umowę, dowiedz się więcej o strategiach promocji w sieci i świadomie wybierz tę najskuteczniejszą dla Ciebie.

Efektywna promocja dla firm działa na wielu płaszczyznach. Krok pierwszy: pozycjonowanie

Ranking Google jest bezkompromisowy. Albo strona www spełnia określone wymogi, albo nie ma szans trafić na widoczne miejsce w wynikach wyszukiwania. W związku z powyższym, pozycjonowanie prowadzone na własną rękę rzadko kiedy zapewnia satysfakcjonujące rezultaty. Nie da się bowiem przechytrzyć giganta, znanego na całym świecie. Jedynym sposobem na przekonanie go, że nasza strona internetowa jest atrakcyjna i zasługuje na bycie w TOP10 okazuje się zastosowanie strategii, bazujących na skrupulatnie przeprowadzonym audycie SEO. Brzmi zawile i właśnie takie jest – dlatego pozycjonowanie opłaca się zlecać specjalistom. Oni odpowiednio zajmą się optymalizacją, zapewnią skuteczny link building, zatroszczą się o content marketing i będą dokładnie monitorować nasze pozycje. A przy tym zweryfikują witrynę pod kątem filtra nakładanego przez Google, wdrożą strategię marketingu szeptanego oraz uzupełnią treści na stronie tak, aby te zawierały precyzyjnie dobrane frazy kluczowe. W rezultacie nasza strona zacznie być widoczna, chętniej odwiedzana przez potencjalnych klientów i rozpoznawalna na rynku.

 

Strona przynosi już pierwsze zyski, co dalej? Daj szansę kampanii reklamowej Google Ads

Kiedy widać już pierwsze efekty pozycjonowania, agencja SEO może zaproponować tak zwaną kampanię linków sponsorowanych. Polega ona na przygotowaniu specjalnych reklam, wyświetlających się na samej górze w Google po wpisaniu w wyszukiwarkę konkretnych zapytań. Na uwagę zasługuje fakt, że klient decydujący się na reklamy Google Ads nie płaci za ich wyświetlenie, a jedynie za kliknięcie (PPC – Pay Per Click) . Oznacza to, że dopiero wówczas, gdy zainteresowany internauta kliknie w link i przejdzie na stronę docelową, pobrane zostaną środki z puli przeznaczonej na reklamę. Co ważne, nie wszystkie frazy kosztują tyle samo – zależnie od ich konkurencyjności, koszt kliknięcia będzie wyższy lub niższy. W związku z tym konieczne jest, aby nad przebiegiem kampanii czuwał doświadczony profesjonalista, np. z Agencji AFTERWEB. Reasumując, ten rodzaj promocji w sieci jest zatem bardzo korzystny, o ile tylko nasza strona jest atrakcyjna wizualnie i dobrze przygotowana (z uwzględnieniem wymogów stawianych przez Google), a prowadzi ją certyfikowany specjalista.

Ponieważ każdy biznes jest inny, dobre agencje przygotowują oferty indywidualnie. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja strona zaczęła generować przychody, zaufaj sprawdzonej firmie AFTERWEB i niczym się nie przejmuj. Specjaliści będą wiedzieć, jak zapewnić Ci stabilne miejsce w topowych wynikach wyszukiwania. 

Źródło: Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe