Czytające Podwórka – przygoda w siodle

  • 17.07.2019, 22:20
  • Stanisław Razmus
Czytające Podwórka – przygoda w siodle
Niesamowite wrażenia i wiele ciekawych informacji przywieźliśmy z wizyty w „Stajni Fuzja” w Gąbinie, której właścicielką jest pani Katarzyna Kolasińska- Kunda. Naszą pałacową ekipę 16.07. 19 „przywiało” do Gąbina, gdzie w otoczeniu przyrody i koni mieliśmy przyjemność zaprezentować nasz wakacyjny cykl pod nazwą „Czytające Podwórka”.

Jak się mogli przekonać nasi uczestnicy, każde miejsce jest dobre aby poczytać, porysować, poobcować z naturą i miło spędzić czas bez komputera i telefonu komórkowego.
Pani Karolina Kurczewska bibliotekarka z Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowała fragment książki Lilianny Fabisińskiej  „Martynka- nauka jazdy konnej” . Panie ze Polskiego Stowarzyszenia KLANZA Małgorzata Borowska i Małgorzata Joanna Borowska na zajęciach plastycznych wykonały z dziećmi kule ziemskie, na których przedstawiły świat zanieczyszczony i taki w którym przyjemnie jest mieszkać. Każdy z nas w swoim otoczeniu może o to zadbać , aby w przyszłości cieszyć się czystym powietrzem, pięknem przyrody czy czystą wodą. Pani Kasia przedstawiła nam krótki wykład na temat życia, opieki, hodowli i pracy przy koniach. Wysłuchaliśmy opowiastki o hipoterapii, ziołolecznictwie i ekologicznej funkcji stajni. Na zajęciach kulinarnych, każdy przygotował swój pucharek z deserem w postaci owoców, bakalii, jogurtu, serka, dżemiku. A po tak wyczerpujących zajęciach rozdaliśmy nagrody książkowe z pamiątkowymi pieczątkami za ogromną ekologiczną wiedzę.
 Z szerokimi uśmiechami na twarzy robiliśmy sobie wspólne zdjęcia.
Dziękujemy  za pomoc i wsparcie podczas prowadzenia zajęć pani sołtys wsi Gąbin Beacie Wolak oraz przesympatycznej pani instruktor jazdy konnej Katarzynie Kolasińskiej-Kunda.

Projekt „Czytające podwórka” otrzymał dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Gryficach.

Stanisław Razmus

Zdjęcia (38)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe