Granty Sołeckie i Mikrodotacje trafiły do gmin Gryfice i Płoty

  • 01.07.2019, 14:36
  • str
Granty Sołeckie i Mikrodotacje trafiły do gmin Gryfice i Płoty
W czwartek 27 czerwca w Urzędzie Miejskim w Płotach odbyło się podpisanie umów dla beneficjentów w gmin Płoty i Gryfice w ramach „Grantów sołeckich 2019” oraz programu realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. „Społecznik”.

Na Granty Sołeckie 2019 pula środków w konkursie wyniosła 1,8 mln zł. Zgłoszone zostały 542 projekty. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła 180 laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

W obecności wicemarszałka województwa Jarosława Rzepy oraz burmistrzów Gryfic Andrzeja Szczygła i Płotów Radosława Mackiewicza mowy w ramach „Grantów sołeckich 2019” Podpisali m.in. sołtys Kocierza Anita Bielawska na realizację projektu wykonania ogrodzenia boiska i placu zabaw, sołtys Słudwii Jarosław Dąbrowski na budowę placu zabaw. Grant sołecki uzyskało też sołectwo Wytok na budowę siłowni zewnętrznej- alternatywnego miejsca spotkań, rekreacji i aktywnego wypoczynku dla mieszkańców.

Z gminy Gryfice granty sołeckie uzyskały sołectwa Górzyca na budowę strefy sportowej aktywności jako element rewitalizacji społecznej i budowania trwałych relacji społecznych, oraz sołectwo Zaleszczyce na montaż spowalniaczy na gminnej drodze.

Program Społecznik na lata 2019-2021 jest realizowany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Zakończył się nabór I filaru Programu Społecznik – Mikrodotacje i zostały podpisane umowy z beneficjentami z gminy Gryfice i Płoty. Trzy mikrodotacje w wysokości po 4000 zł na zgłoszone  projekty uzyskało Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjno-Kulturalne Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Płotach oraz Stowarzyszenie „Z Pomysłem” z Górzycy na projekt Górzyca zachwyca – festiwalem latawców.

 

str

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe