W Olchowie nad jeziorem powstaje pomost

  • 28.06.2019, 07:17
  • str
W Olchowie nad jeziorem powstaje pomost
W upalny wtorek 25 czerwca mieszkańcy Olchowa spotkali się z Burmistrzem Nowogardu Robertem Czaplą nad miejscowym jeziorem. To świetny teren rekreacyjny z którego korzystają nie tylko mieszkańcy Olchowa. Od dłuższego czasu mieszkańcy zabiegali o wybudowanie nad jeziorem pomostu. Budowa pomostu w Olchowie to była jedna z obietnic wyborczych Roberta Czapli i właśnie ta obietnica zaczyna się spełniać.

Spotkanie nad jeziorem w którym wraz z mieszkańcami Olchowa uczestniczyli Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Rafiński i Marcin Wolny oraz radny Paweł Lembas odbyło się w celu podpisania umowy na zagospodarowanie terenu i budowę pomostu nad jeziorem. Obecni byli także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej: Jacek Rafiński i Marcin Wolny oraz radny Paweł Lembas.

Solidny pomost rekreacyjno-wędkarski będzie wykonany w konstrukcji żelbetowo-drewnianej. Nawierzchnia pomostu wykonana z desek oparta na belkach drewnianych poprzecznych i podłużnych. Cała konstrukcja spocznie na palach żelbetowych wbijanych w dno jeziora. Cała powierzchnia pomostu to 79,40 m2. (Długość 32,00 m i szerokość  1,8 do 2,0 m. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych Dźwigar z Włocławka. Wartość robót budowlanych wyliczono na 255.840,00 zł. na co burmistrz Robert Czapla pozyskał 64% dofinansowania ze środków unijnych. Termin wykonania umowy zaplanowano do 30 września 2019 r.

Pomost w Olchowie to już kolejna spełniona obietnica wyborcza burmistrza – niedawno kosztem ok. 500 tys. złotych zrealizowano budowę przez Olchowo asfaltowej drogi.

Mieszkańcy Olchowa wspólnie z bardzo aktywną panią sołtys, spotkanie nad jeziorem wykorzystali też na rozmowę z burmistrzem na temat pomysłów na kolejne inwestycje.

str

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe