NEWSLETTER

  • 01.07.2019, 22:00
  • Paweł Drąg
NEWSLETTER
Codzienność piłkarzy jest w znacznej mierze usystematyzowana. Przeważają w niej zajęcia na boisku treningowym, na stadionie oraz w siłowni. Dlatego też potrzeba zapewnienia nowych bodźców, związanych z wysiłkiem fizycznym, jest szczególnie ważna. Tym bardziej, że rowery stymulują wiele partii mięśniowych w ciele. Dzięki nim poprawia się szybkość i moc generowana przez mięśnie kończyn dolnych. Ponadto, jazda na rowerze wpływa na wydolność organizmu, a co za tym idzie wzrost pułapu tlenowego oraz obniżenie wartości tętna spoczynkowego.

https://biznes.pogonszczecin.pl/rowerowa-pogon/

 

Aplikacja nie jest jedyną, która jest aktualnie dostępna na rynku, więc powyższe informacje najlepiej potraktować poglądowo, aby tym samym być świadomym skali możliwości tego typu rozwiązań. Pogoń Szczecin korzysta z systemu Catapult. Jest to system pozycjonowania zawodników. Składa się między innymi z oprogramowania i anteny zbierającej dane z odbiorników. Pełnię możliwości system oferuje na terenie otwartym, ale możliwe jest korzystanie z niego także w miejscu zadaszonym. System daje trenerowi możliwość bieżącego wglądu w zaangażowanie każdego zawodnika.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/badanie-potencjalu/

 

Transportowa aktywność fizyczna dotyczy 60,4% respondentów. 14,8% jeździ rowerem, a 66,2% przemieszcza się pieszo – jednorazowo co najmniej przez 10 minut. To również winno budzić uzasadnione obawy, ponieważ sugeruje, iż bardzo duży odsetek, a więc 24,8%, nie poświęca nawet tych kilku minut dziennie na krótki spacer.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/tylko-15-polakow-zyje-na-sportowo/

 

Wymiana murawy to inicjatywa klubu, który – przy współpracy z Gminą Miasto Szczecin – realizuje ją w kooperacji z liderem tego typu przedsięwzięć, przedsiębiorstwem „Trawnik Producent”. Instalacja nowej płyty jest efektem zacieśnienia współpracy barterowej pomiędzy firmą i Pogonią Szczecin. W przyszłym sezonie logo „Trawnik Producent” znajdzie się m.in. na strojach meczowych I zespołu. Koszt instalacji murawy to około 1 milion złotych.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/nowa-murawa-na-nowy-sezon/

 

Mimo, że metoda nosi nazwę „5xdlaczego”, nie oznacza to, że należy cały czas powtarzać tylko to jedno słowo. Kluczem jest zadanie pytania w ten sposób, aby nie niosło to za sobą negatywnego oddźwięku. Przykładowo: zamiast „po raz kolejny nie dotarłeś do pracy o wyznaczonej porze? Nie wierzę w sensowność argumentacji” zapytajmy „ Czy mógłbyś mi wyjaśnić, co się stało, że spóźniłeś się dzisiaj do pracy”? Nie zawsze jest tak, że czyjeś potknięcie jest winą pracownika, więc nie powinniśmy sugerować mu naszej irytacji i oceniać z góry, zanim jeszcze nie zdąży przedstawić swojej wersji.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/5xdlaczego-czyli-eliminuj-poprzez-pytania/

 

Reakcją pracodawcy winno być stworzenie okoliczności, które umożliwią bezproblemowe wykonywanie obowiązków. W tym celu można choćby skrócić czas pracy, wydłużyć przerwy czy zapewnić klimatyzacje w miejscu pełnienia obowiązków. Co ciekawe, montaż klimatyzacji zwalnia firmę od obowiązku zapewnienia napojów pracownikom wykonującym pracę w pomieszczeniach zamkniętych, o ile temperatura w takich pomieszczeniach nie przekracza 28 stopni Celsjusza. Jeśli jest więcej niż 28 stopni, to należy zapewnić im napoje, niezależnie od posiadania klimatyzacji.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/uwazaj-na-upaly/

 

Paweł Drąg

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe